Home > Αθλητικά > 1os αγώνας Πανελλήνιου Κυπέλλου 2019 Τρία μετάλλια για τους Δραμινούς αθλητές

1os αγώνας Πανελλήνιου Κυπέλλου 2019 Τρία μετάλλια για τους Δραμινούς αθλητές

1os αγώνας Πανελλήνιου Κυπέλλου 2019

Τρία μετάλλια

για τους Δραμινούς αθλητές

Το περασμένο Σαββατοκύριακο στο Ρέθυμνο Κρήτης,  πραγματοποιήθηκε ο 1ος αγώνας για το Πανελλήνιο πρωτάθλημα πρακτικής σκοποβολής πιστολιού (ipsc handgun) level3. Στο πρωτάθλημα συμμετείχαν 3 μέλη του Σκοπευτικού Συλλόγου Δράμας. Στη κατηγορία Standard overall  ο Στρατήρος Ιωάννης όπου κατέκτησε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο. Στην υποκατηγορία Production Ladies  Ουζούνογλου Γεθσημανή, όπου πήρε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο.

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ

Στην υποκατηγορία Open SSenior  ο Κατσαΐτης Ευάγγελος κατέκτησε την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο. Ο πρόεδρος του Σκοπευτικού Συλλόγου Δράμας Στρατήρος Ιωάννης αλλά και Εκπαιδευτής της ΕΛ.ΑΣ., εξέφρασε τα θερμά συγχαρητήρια στους διοργανωτές του αγώνα για την άψογη διοργάνωση, αλλά και στους συμμετέχοντες για την καλή αγωνιστική παρουσία τους.