Home > Αθλητικά > 9η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων με την Εθνική ο Δραμινός Παντελής Τριανταφυλλίδης

Άρση Βαρών

9η θέση στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Νέων με την Εθνική ο Δραμινός

Παντελής Τριανταφυλλίδης

Όλοι οι νεαροί Έλληνες αθλητές και αθλήτριες που πήραν μέρος στα Ευρωπαϊκά πρωταθλήματα εφήβων – νεανίδων και αθλητών-αθλητριών έως 23 ετών στο Βουκουρέστι της Ρουμανίας κατέλαβαν θέσεις στη πρώτη δεκάδα των κατηγοριών τους. Ανάμεσα στους αθλητές ήταν και ο Δραμινός αθλητής Παντελής Τριανταφυλλίδης που κατέκτησε την 9η θέση.

TRIANTAFYLLIDHS PANTELHS (1) Ο πρωταθλητής  Ελλάδος στην Άρση Βαρών στην κατηγορία Ανδρών,  Νέων Ανδρών,  Εφήβων,  Παίδων, κατάφερε με τις εξαιρετικές επιδόσεις του να κερδίσει μια θέση στην εθνική ομάδα. Στο Πανευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ο Παντελής Τριανταφυλλίδης αγωνίστηκε στα 73 κιλά και σήκωσε στο αρασέ 117 κιλά (8η θέση) και στο ζετέ 147 κιλά (8η θέση) και στο σύνολο με 264 κιλά κατέκτησε την 9η θέση στην πρώτη του συμμετοχή με τα χρώματα της Ελλάδος.