Home > Αθλητικά > ΑΕ Καλαμπακίου –Απόλλων Παραλιμνίου 0-1 Φώτης Χατζηκυρίακου «Τέσσερις μήνες οι παίκτες μου είναι στο κόκκινο»

ΑΕ Καλαμπακίου –Απόλλων Παραλιμνίου 0-1

Φώτης Χατζηκυρίακου

«Τέσσερις μήνες οι παίκτες μου είναι στο κόκκινο»

Δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί την έδρα της και το Καλαμπάκι γνώρισε την ήττα με 1-0  από τον Απόλλων Παραλιμνίου. Οι περσινοί πρωταθλητές της κατηγορίας σκόραραν στο 30΄με δυνατό σουτ του Λαζαρίδη μετά από ωραία ενέργεια του Λιάρα από δεξιά και κράτησαν το 1-0 μέχρι το τέλος του αγώνα. Η δυνατή βροχή έκανε δύσκολη την προσπάθεια των ποδοσφαιριστών και των δύο ομάδων με το Καλαμπάκι να μην μπορεί να βρει λύση στο δεύτερο ημίχρονο.

«Σε ένα γήπεδο που ήταν σε καλή κατάσταση αν κι έβρεχε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κερδίσαμε δίκαια αν δούμε στατιστικά την αναμέτρηση» είπε ο τεχνικός του Απόλλων Παραλιμνίου, Παύλος Δημητρίου. Ο Σερραίος προπονητής έδωσε συγχαρητήρια στους γηπεδούχους για την προσπάθεια που κάνουν τη φετινή περίοδο τονίζοντας ότι συνάντησε ποδοσφαιρικό πολιτισμό στο Καλαμπάκι.

Ο προπονητής της δραμινής ομάδας Φώτης Χατζηκυριάκου τόνισε πως: «Στο πρώτο ημίχρονο πιστεύω πως ήμασταν καλύτεροι και το μόνο που μας έλειψε ήταν το γκολ. Οι φιλοξενούμενοι με μια ωραία ενέργεια, κόντρα στην ροή του αγώνα προηγήθηκαν και εμείς στο δεύτερο ημίχρονο παλέψαμε ώστε να γυρίσουμε το παιχνίδι, όμως η ποιότητα του Παραλιμνίου  φάνηκε στον αγωνιστικό χώρο. Δεν έχω κανένα παράπονο από τους ποδοσφαιριστές μου που έδωσαν το 100% για να πάρουμε κάτι από το παιχνίδι. Ήταν μια δίκαιη νίκη για το Παραλίμνιο που πιστεύω πως η βαθμολογία τους είναι πλασματική καθώς πρόκειται για μια πολύ καλή ομάδα. Οι ποδοσφαιριστές μου είναι στα κόκκινα εδώ και τέσσερις μήνες καθώς αγωνίζονται σε μια κατηγορία χωρίς να έχουν παραστάσεις, «καταθέτοντας» κάθε Κυριακή  ψυχή στον αγωνιστικό χώρο».

Οι συνθέσεις:

Α.Ε. Καλαμπακίου: Κελετζής, Πέτρο, Ντόβας, Κλογκέρι, Βασιλειάδης, Κυσσίδης, Τζιβανάκης (77ο Παυλίδης), Τσερκέζος, Θεοδοσιάδης (60οΣαββίδης), Κωνσταντινίδης (77ο Μπόζης) Στάϊκος (81ο Κασαπίδης).

Απόλλων Παραλιμνίου: Σαββίδης, Τσαούσης, Μερεσιώτης, Κουτζαβασίλης, Κεχαγιάς (63ο Τριανταφύλλου), Δέντσας, Λιάρας, Καρυοφύλλης, Ζυγκερίδης (90ο Τάκας), Οκάν (89ο Γκόλιας), Λαζαρίδης (81ο Μαυρομάτης)