Home > Αθλητικά > Αερωπός Έδεσσας – Δράμα ΄86 34-25 Ανταγωνιστικός μόνο 15 λεπτά

Αερωπός Έδεσσας – Δράμα ΄86 34-25 Ανταγωνιστικός μόνο 15 λεπτά

Αερωπός Έδεσσας – Δράμα ΄86 34-25

Ανταγωνιστικός μόνο 15 λεπτά

Άσχημη εμφάνιση της Δράμα ΄86 για το πρωτάθλημα της μεγάλης κατηγορίας χάντμπολ και ήττα μέσα στην Έδεσσα από τον Αερωπό με 34-25. Η ομάδα της Δράμας έκανε ένα καλό ξεκίνημα στα πρώτα 15 λεπτά, όμως από εκεί και πέρα οι γηπεδούχοι πήραν τα ηνία του αγώνα και έφτασαν στο ημίχρονο να προηγούνται με 17-9. Η κακή αμυντική λειτουργία της ομάδας, όπως και η κακή σκέψη στο επιθετικό κομμάτι είχε ως αποτέλεσμα οι γηπεδούχοι να κρατάνε σταθερά το προβάδισμα υπέρ τους και να φτάνουν άνετα στην νίκη με 34-25. Η ομάδα της Δράμας αφήνει πλέον το παιχνίδι με τον Αερωπό πίσω της και στόχος είναι η νίκη με τον Φοίβο το Σάββατο στην Δράμα για να μπει σε τροχιά οκτάδας.

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 3-2, 6-6, 10-7, 14-8, 17-9 (ημχ.) 20-13, 22-16, 24-19, 28-20, 30-22, 34-25

ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π., Μαυρόπουλος, Μαυροδουλάκης, Μησιρλίδης 1, Τζουβάρας Θ. 2, Κράλλης 5, Θεοδωρόπουλος 10. Δημάκης 4, Μπάρμπας, Βαφείδης, Μισαηλίδης 3, Κεσίδης 5, Κυριακού 4, Αρβανιτίδης, Λάππας.
BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 1986 (Σάκης Βαλαβάνης): Καφαντάρης 4, Γουργούμης, Χαϊτίδης 2, Κοβογλανίδης 3, Τουνγκελίδης 9, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 1, Τσιτσίγκος 1, Ντάκσιτς 4, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 1, Στρατηγέλης, Σίνα.
Διαιτητές: Νάσκος-Χαρίτσος, Δίλεπτα: 4-5, Πέναλτι: 4/5-2/2