Home > Αθλητικά > Αερωπός Έδεσσας- Δράμα 86 28-34 Σπουδαία νίκη για τους Δραμινούς που κοιτούν «ψηλά»

Αερωπός Έδεσσας- Δράμα 86 28-34

Σπουδαία νίκη για τους Δραμινούς

που κοιτούν «ψηλά»

Σπουδαία νίκη με 34-28 πήρε η Δράμα 86 στην Έδεσσα απέναντι στον Αερωπό για την 11η αγωνιστική της Handball Premier. Η δραμινή ομάδα μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα, έβγαλε σοβαρότητα και πάθος και κατάφερε από το πρώτο δεκαπεντάλεπτο να μπει μπροστά στο σκορ με 4 γκολ. Με «όπλο» την καλή της αμυντική λειτουργία στο πρώτο ημίχρονο η ομάδα της Δράμας προηγούνταν με 14-20, ενώ κράτησε τη διαφορά και στην επανάληψη του αγώνα παίρνοντας μία μεγάλη νίκη.

Οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη έδειξαν για ακόμα μία φορά ότι βρίσκονται άξια στη 2η θέση του ομίλου, ενώ μέσα από τις νίκες αυξάνονται και οι προσδοκίες της ομάδας.

Τα πεντάλεπτα: 1-3, 4-7, 6-10, 8-14, 11-17, 14-20 (ημχ), 15-21, 17-25, 20-29, 22-30, 24-34, 28-34.

ΑΕΡΩΠΟΣ (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Μέτσης 4, Ρόμπης, Γάτσης 6, Μησιρλίδης, Κράλλης 4, Θ. Κώστας 1, Μαυρόπουλος, Μπούτκαρης 1, Βαφείδης 1, Μισαηλίδης 8, Στ. Κώστας, Καράτζιος, Μουμτζιδέλης 3, Ιωαννίδης.

ΔΡΑΜΑ 1986 (Βαλαβάνης): Τοζακίδης, Λ. Παπάζογλου, Βάκκας 1, Καφαντάρης 2, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης 4, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 2, Θ. Παπάζογλου 4, Τουγκελίδης 5, Δέσπος, Φρεαγκούλης, Θωμίδης 1, Παπαδόπουλος 6, Τόσκας 2, Σίνα 4.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος – Πατιός. Δίλεπτα: 3-6. Πέναλτι: 3/4 – 1/2