Home > Αθλητικά > Αγώνας 10 χιλιομέτρων στον Βώλακα Οι Δραμινοί συμμετείχαν στον «Δρόμο Θυσίας» για τη μνήμη του Άρμεν Κούπτσιου

Αγώνας 10 χιλιομέτρων στον Βώλακα

Οι Δραμινοί συμμετείχαν στον

«Δρόμο Θυσίας» για τη μνήμη

του Άρμεν Κούπτσιου

Με τη συμμετοχή 22 αθλητών και 5 αθλητριών, πραγματοποιήθηκε ο «Δρόμος Θυσίας», αγώνας 10 χιλιομέτρων στη μνήμη του μάρτυρα – ήρωα Άρμεν Κούπτσιου.

Η εκκίνηση του αγώνα δόθηκε στις 10 το πρωί, από την διασταύρωση του Βώλακα. Στην γενική κατάταξη πρώτος, τερμάτισε ο Δημήτρης Τζεφαλής με χρόνο 39:19:20΄΄, δεύτερος ο Θάνος Μπαϊρακτάρης με χρόνο 39:19:66΄΄, τρίτος ο Παντελής Τσεβδάρης με χρόνο 40:04:88΄΄,  τέταρτος ο Απόστολος Αποστολίδης με χρόνο 46:00΄, και στην πέμπτη θέση τερμάτισαν μαζί ο Σταύρος Καλαμπάκας και ο Δημήτριος Ράπτου με χρόνο 46:32΄. Στην έβδομη θέση, τερμάτισε ο Παντελής Τσάνης με χρόνο 47:04΄.

DSCN8721

Παράλληλα, από τις γυναίκες που συμμετείχαν στον αγώνα, πρώτη τερμάτισε η Χριστίνα Παπαγεωργίου με χρόνο 53:12΄, δεύτερη η Κατερίνα Κουρουσού, και τρίτη η Ελένη Καραγιαννίδου.

Ο Σταύρος Καλαμπάκας, ήταν 1ος στην κατηγορία 35-44 ετών, ενώ 2ος ο Δημήτριος Ράπτου, και 3ος ο Παντελής Τσάνης.

DSCN8718

Ο Αποστολίδης Απόστολος, ήταν 1ος στην κατηγορία 45-54 ετών, 2ος ο Τσακαλίδης και 3ος ο Μπουγιάρ Χότζα.

Ο Βασίλης Σταθάτος, ήταν 1ος στην κατηγορία 55-64, 2ος ο Μαυρουδής Γιώργος και 3ος ο Σφιατσέρης Ξενοφών, ενώ Στέφανος Βαϊραμίδης, ήταν 1ος στη κατηγορία 65 ετών και άνω.