Home > Αθλητικά > Με το αριστερό η Δόξα στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2 – Κακή εμφάνιση και ήττα με 3-0 μέσα στα Τρίκαλα

Με το αριστερό η Δόξα

στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2

Κακή εμφάνιση και ήττα με 3-0 μέσα στα Τρίκαλα

Στο πρώτο της παιχνίδι στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκ 2, η Δόξα γνώρισε την ήττα με 3-0 μέσα στα Τρίκαλα, στην τέταρτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Οι Μαυραετοί, εμφανίστηκαν με παθητικό ρόλο στο παιχνίδι χωρίς ενέργεια και έμπνευση αγωνιστικά και πλήρωσαν την εμφάνισή τους με ήττα.

Τα Τρίκαλα, είχαν τον έλεγχο του αγώνα σε έναν κακό αγωνιστικό χώρο και απείλησαν για πρώτη φορά στο 22’ με σουτ του Πέλκα, με την μπάλα να φεύγει λίγο έξω από την εστία του Στεφανάκου.

Δέκα λεπτά αργότερα ο Πιαστόπουλος απείλησε με σουτ και στο 40’ οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ με τον Ντιαλόσι, μετά από την ασταθή απόκρουση του Στεφανάκου σε φάουλ του Παπαγεωργίου.

Λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου, ο Στεφανάκος δεν υπολόγισε σωστά, έχασε την μπάλα όμως ο Ντιαλόσι από κοντά δεν μπόρεσε να σκοράρει.

Η ανάπαυλα, βρήκε την Δόξα πίσω στο σκορ όμως και στην επανάληψη οι παίκτες της δραμινής ομάδας δεν μπόρεσαν να ακολουθήσουν τον ρυθμό των γηπεδούχων. Από την Δόξα, έλειπε η ταχύτητα και η καλή κυκλοφορία της μπάλας που θα προκαλούσε ρήγματα στην αμυντική γραμμή των Τρικάλων που απείλησε για πρώτη φορά στο 84’.

Τα Τρίκαλα, μπήκαν το ίδιο δυνατά και στην επανάληψη και απείλησαν στο 48’ και στο 50’ με τους Σιλβάνο και Σταματή, όμως ο Στεφανάκος κράτησε το 1-0.

Στο 60’, από λάθος στο χώρο του κέντρου οι γηπεδούχοι βγήκαν γρήγορα στην αντεπίθεση και ο Σταματής με πλασέ έκανε το 2-0. Δέκα λεπτά αργότερα ο Σταματής απείλησε εκ νέου με σουτ την εστία της Δόξας και στο 76’ ο Ευθυμίου εκμεταλλεύτηκε το λάθος γύρισμα των αμυντικών της Δόξας και δεν δυσκολεύτηκε να κάνει το 3-0. Τα Τρίκαλα, είχαν τρεις καλές ευκαιρίες να πετύχουν και τέταρτο γκολ μέχρι το τέλος του αγώνα, ενώ η Δόξα απείλησε σε όλο το παιχνίδι στο 85’ με τον Σαμπανίδη όμως ο Γκάρα έδιωξε με τα πόδια.

Η Δόξα, έδειξε αγωνιστικά ότι της λείπουν παιχνίδια και συνοχή στο παιχνίδι της καθώς οι γραμμές ήταν κομμένες μεταξύ τους. Σίγουρα θα πρέπει να καλυτερέψει γρήγορα την αγωνιστική της εικόνα καθώς δεν υπάρχει πολυτέλεια για απώλεια βαθμών σε ένα απαιτητικό πρωτάθλημα με συνεχόμενα παιχνίδια.

AO Τρίκαλα (Χαραλαμπίδης) Γκάρας, Νιάρος, Πιαστόπουλος (82΄Χατζηκωνσταντίνου), Σουλιώτης (80΄Κεχαγιάς), Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Παπαγεωργίου, Πέλκας (80΄Ελευθεριάδης), Ντιαλόσι, Σταματής (72΄Ευθυμίου), Σιλβάνο Νατέρ (82΄Κλεμέντε)

Δόξα Δράμας (Κολιτσιδάκης) Στεφανάκος, Σπυρόπουλος (73 Αγιώτης),Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μπολάκης, Αγγελόπουλος (52΄Βουγιακλίγια), Πινδώνης (73΄Παπαϊωάννου), Φυτόπουλος, Κόντος (52΄Κουτσιανικούλης), Μαυρίας, Σαμπανίδης