Home > Αθλητικά > Άξιζε τη νίκη αλλά έμεινε στο 2-2 με Παναχαϊκή η Δόξα Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας 2-2

Άξιζε τη νίκη αλλά έμεινε στο 2-2 με Παναχαϊκή η Δόξα

Παναχαϊκή – Δόξα Δράμας 2-2

Μετά από πολύ σπουδαία εμφάνιση, η Δόξα  αναδείχθηκε ισόπαλη 2-2 με την Παναχαϊκή μέσα στην Πάτρα για την 22η αγωνιστική της Football League.

Η Δόξα Δράμας άνοιξε το σκορ εννιά λεπτά μετά την έναρξη του ματς στην Αγυιά με τον Δούμτσιο, όμως πολύ γρήγορα οι «μαυραετοί » κλήθηκαν να ανεβούν ένα «βουνό» καθώς έξι λεπτά αργότερα ο επιθετικός της Δόξας (Δούμτσιος) αποβλήθηκε με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Οι Πατρινοί έφθασαν στην ισοφάριση με τον Ελευθεριάδη στο 38ο λεπτό με ανύπαρκτο πέναλτι . Οι “μαυραετοί” πήραν ξανά το προβάδισμα στην Πάτρα, όταν ο Σιώπης  έκανε τη σέντρα,  η μπάλα χτύπησε πάνω στον Λεμονή και παρότι ο Τσελεπίδης προσπάθησε να την απομακρύνει, η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα.

Η ισοφάριση  για τους γηπεδούχους ήρθε στο 90’+1′, ξανά με τον Ελευθεριάδη, που πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του γκολ.

Οι συνθέσεις

ΠΑΝΑΧΑΙΚΗ (Οφρυδόπουλος): Σούλης (46 ‘ Πέτριτς), Πολίμος, Αργυρόπουλος, Μαυριάς (51΄Κόβατσεκ), Φουρλάνος, Ελυθεριαδης, Κολ (62΄ Μωραιτης), Μπαστακός, Λουμπαρδεας Τσελεπιδης.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Σπανός): Μένκα, Ρεβυθόπουλος (68΄ Ηλιάδης), Σιώπης, Ρουγκάλας Καψάλής, Ανδρεου, Μακρής, Λεμονής, Γκονσάλβες (89΄Αυγενικού), Μπαικαρα, Δούμτσιος.