Χάντμπολ ΔΡΑΜΑ 1986 Ένα βήμα πριν την είσοδο στην τετράδα

Χάντμπολ ΔΡΑΜΑ 1986

Ένα βήμα πριν την είσοδο στην τετράδα

Ακόμη πιο κοντά στην τετράδα της Α2 ανδρών στον δεύτερο όμιλο είναι η ανδρική ομάδα χάντμπολ της  Δράμα 1986.

Η δραμινή ομάδα με καλή εμφάνιση κέρδισε στο Κιλκίς τον τοπικό ΓΑΣ με σκορ 23-30 και το ερχόμενο Σάββατο στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής στο Κραχτίδη θέλει νίκη ή ισοπαλία με τον Πρωτέα Άρτας για να εξασφαλίσει την συμμετοχή της στα πλέι οφ ανόδου της Α1. Στο αγωνιστικό μέρος, η δραμινή ομάδα με κορυφαίο για ένα ακόμη ματς τον Χαϊτίδη, πήρε προβάδισμα από την αρχή στο σκορ, προηγήθηκε 11-15 στο ημίχρονο και μετά το 45 λεπτό με πολύ καλούς τους Θωμίδη, Κουρτίδη, Ιακωβίδη, αύξησε την διαφορά και έφτασε εύκολα στο τελικό 23-30. Η Δραμινή ομάδα είχε σε πολύ καλή αμυντική μέρα τους Βάκκα, Κοβογλανίδη οι οποίοι με την απόδοσή τους στο Β΄ ημίχρονο έδωσαν την δυνατότητα στην ομάδα τους να τρέξει στον αιφνιδιασμό.

Διαιτητές: Δελόγλου – Θεοδοσίου.

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-6, 7-8, 9-12, 10-14, 11-15 ημίχρονο, 14-16, 16-19, 19-23, 20-26, 21-29, 23-30.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Δενδράκης Χάρης): Θωμαϊδης 2, Γιαβασίδης 3, Μαυρόπουλος Χ., Καραβασίλης 2 , Δεληγιάννης 2 , ΜαυρόπουλοςΑ. 4, Φαχουρίδης 2, Ραζακιάς, Ευαγγελόπουλος, Κολεσιώτης, Κοβλακάς, Μπαλάσκας 1, Τοκατζόγλου, Τσιβιτσέλης 3, Φυτανίδης 4 .

ΔΡΑΜΑ ’86 (Αθανάσιος Βαλαβάνης): Τσεπίδης, Παπάζογλου, Γκαμότσος, Παράσχου, Θωμίδης 5, Κοβογλανίδης 1, Κουρουτζίδης 1, Χαϊτίδης 10, Μαλαμίδης, Βάκκας, Κουρτίδης 5, Ιακωβίδης 6, Τσιτσίγκος 1, Τσαύλος, Φραγκούλης, Γιαννακόπουλος 1.