Home > Αθλητικά > Χρυσό και αργυρό μετάλλιο στο Πρωτάθλημα Αλεξιπτώτου Πλαγιάς

Χρυσό και αργυρό μετάλλιο στο Πρωτάθλημα Αλεξιπτώτου Πλαγιάς

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία η 1η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Αποστάσεων Αλεξιπτώτου Πλαγιάς του 2017 που διοργάνωσε ο Σύλλογος Αεραθλητών Μακεδονίας-  το 3ήμερο 29-30 Απριλίου και 1η Μαίου, στη Δεσκάτη Γρεβενών.

Αθλητές απ’ όλη την Ελλάδα αλλά και αρκετοί πιλότοι εκτός συναγωνισμού,  απ’ όλο τον κόσμο για ένα τετραήμερο συμμετείχαν στους αγώνες, οι οποίοι θα είχαν ως αφετηρία τη Βουνάσα, λίγο πριν το Καταφύγιο.

Νικητής της αγωνιστικής ήταν ο Ιορδανίδης Δημήτρης από τον Αίολο Δράμας που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο. Στην 2η θέση τερμάτισε ακόμα ένας Δραμινός αθλητής ο Πιστικός Ιωάννης από τον Αίολο Δράμας.

Στην 3η θέση, μετά από ισοβαθμία, τερμάτισαν οι: Ξηρός Γιάννης από την ΑΦΩΣΤΕΛ και ο Σκόνδρας Ιωακέιμ απο την Αερολέσχη Αγρινίου.