Home > Αθλητικά > Διομήδης Άργους – Δράμα ‘86 39-24 Πλήρωσε το κακό 2ο ημίχρονο

Διομήδης Άργους – Δράμα ‘86 39-24 Πλήρωσε το κακό 2ο ημίχρονο

Διομήδης Άργους – Δράμα ‘86 39-24

Πλήρωσε το κακό 2ο ημίχρονο

Δεν τα κατάφερε και γνώρισε την ήττα η Δράμα ’86 με 39-24 από τον Διομήδη Άργους για την 9η αγωνιστική της Handball Premier. Η ομάδα της Δράμας μπήκε δυνατά στο παιχνίδι και στο πρώτο 20λεπτο του αγώνα το σκορ ήταν ισόπαλο 12-12. Στα τελευταία δέκα λεπτά οι γηπεδούχοι κατάφεραν και πήραν μία διαφορά τριών γκολ πηγαίνοντας στο ημίχρονο με το 19-16.

Στην επανάληψη, οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη ήταν σαν να μη βγήκαν καθόλου από τα αποδυτήρια και έχοντας μια κακή αμυντική εικόνα στον αγωνιστικό χώρο, γνώρισαν την ήττα με 39 – 24 με τους Δραμινούς να πετυχαίνουν μόνο οκτώ γκολ στο 2ο ημίχρονο.

Τα πεντάλεπτα: 3-3, 6-6 10-8, 12-12, 16-15, 16-16 (ημχ) 22-17, 27-19, 30-20, 34-21, 36-23, 39-24

Οι συνθέσεις

Διομήδης (Χαλκίδης): Τσίμπουλας 1, Μαρκατάτος 1, Βαρδάκας, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 3, Ραντουλέσκου, Τσάκαλος 4, Παπαντωνόπουλος, Ντάσεβιτς, Σπέντζος 1, Μπόσκος 13, Χαντέλης 1, Ξαγοράρης, Μάνθος 2, Λίμα 6, Γκολούμποβιτς 7.

Δράμα (Βαλαβάνης): Γουργούμης, Χαϊτίδης 2, Κοβπγλανίδης 3, Κοτσαμαρίκογλου 1, Κουρουτζίδης, Παγωνίδης, Τουνγκελίδης 3, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 7, Αντάμοβιτς 4, Φραγκούλης 1, Κουρτίδης 1, Θωμίδης 2, Κρανιώτης 1.