Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 2-0 Πήρε το τρίποντο και συνεχίζει

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 2-0 Πήρε το τρίποντο και συνεχίζει

Δόξα Δράμας – Απόλλων Λάρισας 2-0

Πήρε το τρίποντο και συνεχίζει

Η Δόξα κέρδισε τον Απόλλωνα Λάρισας με 2-0 και συνεχίζει την προσπάθεια για να αναρριχηθεί όσο ψηλά γίνεται στον βαθμολογικό πίνακα. Οι παίκτες του Σπανού μπήκαν δυνατά στο ημίχρονο και κατάφεραν να προηγηθούν μόλις στο 1ο λεπτό με τον Κρητικό. Το γρήγορο γκολ έδιωξε το όποιο άγχος είχαν οι ποδοσφαιριστές της Δόξας και έτσι κατάφεραν να έχουν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο 1ο ημίχρονο. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την καλύτερή τους ευκαιρία με την διπλή ευκαιρία από τους Τασιουλή και Μπραμπίγια, όμως ο Μένκα και τα σώματα των αμυνόμενων αποσόβησαν το γκολ.

Στην επανάληψη ο Απόλλων είχε την κατοχή της μπάλας, όμως η Δόξα ήταν αυτή που διπλασίασαν τα γκολ με τον Κρουθ και πήρε τους τρεις πολύτιμους βαθμούς για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

Οι συνθέσεις:

Δόξα Δράμας (Σπανός): Μένκα, Σιώπης, Πεταυράκης, Καψάλης, Ανδρέου, Πατράλης, Μακρής, Μάρτινς (92′ Σαμπανίδης), Κρητικός (68′ Κρουθ), Μπαϊκαρά, Πέρεθ (61′ Ρουγκάλας)

Απόλλων Λάρισας (Μπελά): Μαντζάρης, Σκούπρα, Κουρτεσιώτης (71′ Γκουντρουμπής), Κοντοές (46′ Αγιώτης), Καρατάσιος, Χατζής, Λίταινας (77′ Ζίκο), Μαρκολίνο, Τασιούλης, Μπραμπίγια, Λουκάο