Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Αιολικός 0-1 – Φιλική ήττα έδειξε ότι η Δόξα έχει ακόμη δρόμο μπροστά της

Δόξα Δράμας – Αιολικός 0-1

Φιλική ήττα έδειξε ότι η Δόξα

έχει ακόμη δρόμο μπροστά της

Την ήττα με 0-1 γνώρισε η Δόξα από τον πιο έτοιμο αγωνιστικά Αιολικό που αγωνίζεται στη Γ’ Εθνική, στο δεύτερο φιλικό για τους Μαυραετούς.

Σ’ ένα βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγω της βροχής, ο Αιολικός πήρε τη νίκη, ωστόσο η ήττα έχει ελάχιστη σημασία για τη Δόξα που «τρέχει» να προλάβει την πρεμιέρα του πρωταθλήματος σε σχεδόν ένα μήνα. Η Δόξα έδειξε ότι έχει πολλά προβλήματα που καλείται να επιλύσει και χρειάζεται δουλειά και ενίσχυση, κάτι που αναμένεται να δούμε τις επόμενες ημέρες. Ο τεχνικός των Μαυραετών έδωσε χρόνο συμμετοχής σε δύο 11άδες, όμως η έλλειψη ρυθμού και χημείας στον αγωνιστικό χώρο στέρησε την καλή εικόνα της Δόξας στο πρώτο φιλικό που έδωσε μπροστά στους φιλάθλους της. Το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση πέτυχε στο πρώτο δεκάλεπτο ο Μηνάς με σουτ μέσα από την περιοχή.

Οι συνθέσεις των ομάδων

Δόξα Δράμας (Θανάσης Κολιτσιδάκης):Στεφανάκος Παπαργυρίου, Κουκόλης, Μαυριάς, Φυτόπουλος, Πινδώνης, Σπυρόπουλος, Κιπ, Μπόζ, Μπρούσελερς, Σαμπανίδης. Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν και οι : Ηλιάδης , Μαρινάκης, Ιμπάνιερθ, Παπαιωάννου , Παρασκευάς, Ρούτσης , Τάσσιος, Πετρίδης , Οικονομίδης, Κυριακίδης. Μόνος του προπονήθηκε χωρίς να αγωνιστεί ο Κοντος

Αιολικός (Πέτροβιτς):Πιτάτζιης (46′ Ζαχαρής), Ψάνης (80′ Σέγκος), Αγριμάκης (85′ Καλαμποκάς), Μπάρκας (85′ Καλόμπο), Κρητικός, Κατσίκης, Σπόλιαριτς (46′ Κεσίδης), Λαμπράκης (60′ Κλούρας), Σρέσκοβιτς (60′ Βουκομάνοβιτς), Μηνάς (65′ Αντόνοφ), Μίλιτς (60′ Μπελιάρντι)