Home > Αθλητικά > Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός 0-0 Παράταση πήρε για μία εβδομάδα η πρεμιέρα

Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός 0-0 Παράταση πήρε για μία εβδομάδα η πρεμιέρα

Φιλικό παιχνίδι

Δόξα Δράμας – Πανσερραϊκός 0-0

Παράταση πήρε για μία εβδομάδα η πρεμιέρα

Φιλικό παιχνίδι με τον Πανσερραϊκό έδωσε η Δόξα Δράμας λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Στο γήπεδο της Προσοτσάνης αγωνίστηκαν οι δύο ομάδες καθώς στο γήπεδο των Μαυραετών γίνονται εργασίες στον χλοοτάπητα. Πάνω από 1.000 άτομα βρέθηκαν στο γήπεδο με την Δόξα να έχει τον έλεγχο του παιχνιδιού σε όλη την διάρκεια του αγώνα χωρίς όμως να μπορεί να βρει τρόπους να διασπάσει την άμυνα του Πανσερραϊκού.

Ο Αγγελος Διγκόζης ξεκίνησε με τον Μένκα κάτω από τα δοκάρια, Σπυρόπουλο δεξί μπακ και τον Πεταυράκη αριστερά και στο κέντρο της άμυνας τους Γκότοβο και Ντιμιτρόφσκι. Ριζογιάννης, Νταντίδης στο χώρο του κέντρου με τον Μπαϊκαρά να αγωνίζεται στα άκρα πότε δεξιά πότε αριστερά και τον Γουνδουλάκη να παίζει την απέναντι πλευρά. Ο Μαρκόπουλος ήταν στην κορυφή της επίθεσης με τον Ματσούκα να είναι από πίσω.

20171011_160316

Η Δόξα είχε δύο καλές ευκαιρίες στο πρώτο ημίχρονο, η πρώτη ήταν στο 11’ με σουτ του Γουνδουλάκη, ενώ στο 40’ το σουτ του Μαρκόπουλου πέρασε άουτ. Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα απείλησε άλλες δύο φορές στο 70’ και στο 87’ με σουτ του Ρανγκέλοφ και τις δύο φορές. Την μοναδική φορά που απείλησε ο Πανσερραϊκός ήταν στο 60’ με κεφαλιά του Γκούρτσα από πλεονεκτική θέση.

Συνθέσεις:

Δόξα Δράμας : (Διγκόζης) Μένκα,  Σπυρόπουλος (65’Βλάχος), Πεταυράκης (70’ Βιτλής), Γκότοβος Ντιμιτρόφσκι, (85’ Όστοϊτς) Ριζογιάννης, (81’Νατσιόπουλος) Μπαϊκαρά, (46’Κάσες) Νταντιδης,( 70’ Μαχαίρας), Μαρκόπουλος, (54’Τσούτσης),   Ματσούκας, (Ρανγκέλοβ), Γουνδουλάκης,( 62’Πετρόπουλος)

Πανσερραϊκός: (Αμανατίδης)Ristic, Stevic,Ιωαννίδης, Βοσκόπουλος, Τσαμούρης, Παπουτσογιαννόπουλος, Fusu, Γκέκας, Τσιμίκας, Ρούτσης, Γκούρτσας.

Αγωνίστηκαν και οι Δεμένικος, Τζιτζικαλάκης, Μακούσης, Χατζηδίμπας Βασίλης, Τσελεπίδης Τίμος, Σιάκκας, Γιαξής, Ζυγκερίδης, Δούμτσιος, Πέτρου.