Home > Αθλητικά > “Δράμα ΄86” – ΑΣΕ Δούκα 28-30 Πλήρωσε την κακή εμφάνιση

“Δράμα ΄86” – ΑΣΕ Δούκα 28-30 Πλήρωσε την κακή εμφάνιση

“Δράμα ΄86” – ΑΣΕ Δούκα  28-30

Πλήρωσε την κακή εμφάνιση

Για το πρωτάθλημα της μεγάλης κατηγορίας χάντμπολ η ομάδα της Δράμας γνώρισε την ήττα με 30-28 από τον Δούκα και ίσως να πλήρωσε την κακή προετοιμασία των γιορτών, καθώς λόγω παγετού το γήπεδο «Κραχτίδης»  έμεινε κλειστό και η ομάδα  δεν προπονήθηκε. Αγωνιστικά  οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη έκαναν πολλά λάθη, ενώ έχασαν και “εύκολα” γκολ.

Από την κακή εμφάνιση της ομάδας  διασώθηκε ο Τουνγκελίδης, ο οποίος πέτυχε 14 γκολ όμως δεν ήταν αρκετά για να δώσουν την νίκη στην δραμινή ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν από την αρχή μπροστά στο σκορ, πήγαν στο ημίχρονο με τρία γκολ διαφορά υπέρ τους (12-15) και παρότι η “Δράμα ΄86” προσπάθησε στην επανάληψη να αντιδράσει δεν κατάφερε ποτέ να ισοφαρίσει το παιχνίδι και να διεκδικήσει κάτι καλύτερο. Αφήνουν πίσω την ήττα και πλέον όλοι στην ομάδα κοιτάνε τα επόμενα τρία κρίσιμα παιχνίδια με Αερρωπό εκτός και Φοίβο – Διομήδη στη Δράμα.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 1-3, 3-7,5-10, 9-12, 12-15 (ημχ.), 13-18, 16-20, 18-21, 22-24, 24-29, 28-30

ΔΡΑΜΑ (Βαλαβάνης): Καφαντάρης 1, Γουργούμης, Χαϊτίδης, Κοβογλανίδης 2, Τουνγκελίδης 14, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος 1, Τσιτσίγκος, Ντράσκιτς 8, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Κωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 2, Στρατηγέλης, Σίνα
ΑΣΕΔ (Μπούνας): Μωραΐτης 7, Τόμπρος 3, Παπαπούλιος 5, Ααϊβαλιώτης, Πολύδωρος 1, Μπραουδάκης, Μπαζδέκης, Ταουσάνης 1, Ντούνης 1, Σαμαράς, Λιόλιος 2, Ζιβούλοβιτς 5, Τζανιδάκης, τσακούλης, Κολλύρης, Κεδέρης 5
Διαιτητές: Κατσίκης-Μιχαηλίδης, Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 1/2-1/3 Κόκκινη: 55:16 Μωραΐτης (τρία δίλεπτα)