Home > Αθλητικά > ΔΡΑΜΑ 1986 Πρωταθλητές στην Περιφέρεια Α.Μ.Θ. οι Παμπαίδες Β΄ και τα μίνι

ΔΡΑΜΑ 1986 Πρωταθλητές στην Περιφέρεια Α.Μ.Θ. οι Παμπαίδες Β΄ και τα μίνι

ΔΡΑΜΑ 1986

Πρωταθλητές στην Περιφέρεια Α.Μ.Θ.

οι Παμπαίδες Β΄ και τα μίνι

Συνεχίζουν την καλή παράδοση οι Ακαδημίες της ομάδας χάντμπολ “Δράμα 1986” με μεγάλες επιτυχίες στα ηλικιακά τμήματα. Οι  ΄΄μικροί΄΄ της δραμινής ομάδας κατέκτησαν σε δύο κατηγορίες το πρωτάθλημα της Ε.Σ.Χ.ΜΑ.Θ., με τον σύλλογο να φτάνει αισίως τις 33 κατακτήσεις περιφερειακών πρωταθλημάτων.

Οι Παμπαίδες Α΄ κατέκτησαν την 2η θέση και θα συμμετάσχουν στην τελική φάση του Πανελληνίου πρωταθλήματος που έχει διεθνή χαρακτήρα μια και η Παγκόσμια ομοσπονδία το ενέταξε στο καλεντάρι της. Αρχές Ιουλίου θα μεταβούν στο Ναύπλιο όπου θα δώσουν 7 αγώνες που είναι πολύτιμοι για την εξέλιξη των αθλητών, αλλά και της ομάδας. Οι Παμπαίδες Β΄ που κατέκτησαν την πρωτιά στην Περιφέρεια θα μεταβούν στην Έδεσσα για το αντίστοιχο Πανελλήνιο πρωτάθλημα. Προπονητές των τμημάτων είναι ο Βασίλης Σαπουνίδης και ο Ευγένιος Τουνγκελίδης, οι οποίοι δούλεψαν πολύ σοβαρά και μεθοδικά προετοιμάζοντας τους αθλητές τους για τις τελικές φάσεις.