Home > Αθλητικά > Έχασε τη νίκη στην εκπνοή του αγώνα Δράμα 86 – ΑΕΣΧ Πυλαίας 29-29

Έχασε τη νίκη στην εκπνοή του αγώνα Δράμα 86 – ΑΕΣΧ Πυλαίας 29-29

Δράμα  86 – ΑΕΣΧ Πυλαίας  29-29

Έχασε τη νίκη στην εκπνοή του αγώνα

Στην τελευταία αγωνιστική υποχρέωση για το 2018 Δράμα και Πυλαία αναδείχθηκαν ισόπαλοι 29-29 ,με  τους φιλοξενούμενους να ισοφαρίζουν με πέναλτι στο φινάλε και την ομάδα της Δράμας να χάνει  τους βαθμούς της νίκης κυριολεκτικά στην εκπνοή του αγώνα. Στο πρώτο ημίχρονο  η Πυλαία μπήκε πιο δυνατά και προηγήθηκε με 14-12. Στην επανάληψη  η Δράμα ανέβασε την απόδοση της και  πέρασε  μπροστά στο σκορ φτάνοντας τη διαφορά στο σκορ ακόμη και στα 5 γκολ (23-18 στο 45). Η  Πυλαία μείωσε γρήγορα την διαφορά  και στο  58.24 πριν το τέλος η Δράμα μπήκε μπροστά στο σκορ με 29-27 με τον Τουνγκελίδη. Ο  Κουκμίσης μείωσε σε 29-28 για τους φιλοξενούμενους.

Στην τελευταία επίθεση η Πυλαία βγήκε σε τετ α τετ, ο Γουργούμης απόκρουσε αλλά στη συνέχεια της φάσης οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν το πέναλτι .Ο Κουκμίσης ανέλαβε την εκτέλεση και ήταν εύστοχος γράφοντας  το τελικό 29-29.

Τα πεντάλεπτα: 0-2, 2-5, 5-8, 8-9, 11-10, 12-14 (ημχ.) 16-15, 18-17, 22-18, 24-22, 28-26, 29-29

Οι συνθεσεις

BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ 86 (Σάκης Βαλαβάνης): Καφαντάρης 3, Γουργούμης, Χαϊτίδης 4, Κοβογλανίδης 1, Κουρουτζίδης 3, Τουνγκελίδης 8, Παπάζογλου, Γιαννακόπουλος, Τσιτσίγκος 1, Ντράκσιτς 6, Ιακωβίδης, Φραγκούλης, Κουρτίδης, Θωμίδης, Κοτσαμαρίκογλου 3, Στρατηγέλης.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης, Αντωνιάδης, Ελέτα 3, Μάτοβιτς 4, Κουκμίσης 4, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 5, Ορφανουδάκης, Τσαναξίδης 1, Ανανιάδης 1, Καλόμοιρος 7, Καβουσανάκης 2, Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός 1, Ψωμανθιανός 1.

Διαιτητές: Τζαφερόπουλος-Λινάρδος, Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 3/4-3/3, Κόκκινη κάρτα: Κοβογλανίδης 38.36 (επικίνδυνο παίξιμο)

Oι διαιτητές σημείωσαν στο φύλλο αγώνα: «Στο 38.36 του αγώνα αποβλήθηκε με κόκκινη κάρτα ο αθλητής της Α’ ομάδας Κοβογλανίδης Ανέστης για επικίνδυνο παιχνίδι. Ως εκ τούτου δεν κρατείται το δελτίο του αθλητή».