Home > Αθλητικά > Δράμα 86 – Διομήδης Άργους 22-23 – Ήττα στο φινάλε

Δράμα 86 – Διομήδης Άργους 22-23 – Ήττα στο φινάλε

Δράμα 86 – Διομήδης Άργους 22-23

Ήττα

στο φινάλε

Την ήττα με 22-23 γνώρισε η Δράμα ’86 από τον Διομήδη Άργους στην 3η αγωνιστική των play off  της Handball Premier. Η ομάδα της Δράμας ήταν καλύτερη για 55 λεπτά, είχε το προβάδισμα στο σκορ, όμως ο Διομήδης έκανε την αντεπίθεσή του στα τελευταία λεπτά του αγώνα, με αποτέλεσμα να ανατρέψει το σκορ του παιχνιδιού.

Σ’ ένα συγκλονιστικό φινάλε οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να γυρίσουν το 20-18 σε 20-21 και στο τελευταίο λεπτό, να κάνουν το 22-23. Ο Τουνγκελίδης στα τελευταία δευτερόλεπτα του αγώνα έκανε την επίθεση, όμως ο κορυφαίος του παιχνιδιού, Παπαντωνόπουλος βρήκε την μπάλα με τα δάχτυλα και κατάφερε να της αλλάξει – όσο έπρεπε – πορεία, για να καταλήξει στο οριζόντιο δοκάρι. Ο Διομήδης κέρδισε 22-23 τη Δράμα ’86.

Το παιχνίδι πραγματοποιήθηκε στο ΔΗΓΑ Δράμας και όχι στο Γήπεδο Κραχτίδη, διότι δε λειτουργούσε ο ηλεκτρονικός πίνακας, μετά από βλάβη που υπέστη λόγω των καταιγίδων που έπληξαν τις τελευταίες ημέρες την περιοχή μας.