Home > Αθλητικά > Δράμα 86’ – ΠΑΟΚ 29-30-Έχασε στις λεπτομέρειες

Δράμα 86’ – ΠΑΟΚ 29-30-Έχασε στις λεπτομέρειες

Δράμα 86’ – ΠΑΟΚ 29-30

Έχασε στις λεπτομέρειες

Την ήττα με ένα γκολ διαφορά 29-30 γνώρισε η Δράμα ’86 από τον ΠΑΟΚ στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής. Η ομάδα της Δράμας μπήκε δυνατά από την αρχή του αγώνα και προηγήθηκε στο ημίχρονο με 14-12.

Στο 2ο ημίχρονο και μέχρι τα μισά του αγώνα, οι Δραμινοί ήταν μπροστά στο σκορ, όμως ο ΠΑΟΚ έκανε την αντεπίθεση, ισοφάρισε προσωρινά και με ένα σερί 0-5 μπήκε μπροστά στο σκορ με 23-26.

Το παιχνίδι στα τελευταία λεπτά εξελίχθηκε σε θρίλερ με τους φιλοξενούμενους να παίρνουν τελικά τη νίκη με 29-30.  Ο ΠΑΟΚ αποδείχθηκε πιο αποτελεσματικός στον παίκτη παραπάνω και πήρε τη νίκη στις λεπτομέρειες στο τέλος του παιχνιδιού. Η ομάδα της Δράμας βρίσκεται στη 2η θέση του ομίλου πίσω από τον ΠΑΟΚ, ενώ έχει εξασφαλίσει και τη συμμετοχή της στα πλέι οφ. Απέναντι στον ΠΑΟΚ οι Δραμινοί έδειξαν ότι «χτίζουν» γερά θεμέλια και σίγουρα το μέλλον τους ανήκει.
Tα πεντάλεπτα: 2-2, 4-3, 5-6, 7-7, 9-9, 14-12 (ημχ.) 17-16, 20-18, 22-21, 23-24, 26-27, 29-30
BIANCO MONTE ΔΡΑΜΑ ‘86 (Βαλαβάνης): Παπάζογλου Ε. , Βακκάς 2, Καφαντάρης, Χαϊτίδης 3, Κοβογλανίδης, Κοτσαμαρίκογλου, Πολύδωρος 5, Παπάζογλου Α. 6, Τουνγκελίδης 1, Δέσπος 1, Φραγκούλης, Θωμίδης 1, Παπαδόπουλος 4, Τόσκας 4, Σίνα 2, Μπέτζιος.
ΠΑΟΚ (Γούσιος): Τσαναξίδης 1, Μέντουριτς 2, Λιάπης 3, Αποστόλου 1, Στογιάνοβιτς 5, Σεϊρεκίδης 3, Καραγκιοζόπουλος, Καβουσανάκης, Τζωρτζίνης 4, Γκιγκόφ, Άρσιτς, Παπαβασίλης 7, Νικολαΐδης 1, Γιορανίδης, Παλάσκας 3, Κυριακίδης.
Διαιτητές: Μπέτμαν-Τσιάνας, Δίλεπτα: 8-7, Πέναλτι: 1/2-1/2, Κόκκινη κάρτα: Τουνγκελίδης 42.57 (επικίνδυνο παιχνίδι)