Home > Αθλητικά > Οι Δραμινοί αθλητές της 2ης φάσης των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων

Οι Δραμινοί αθλητές της 2ης φάσης των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων

Οι Δραμινοί αθλητές της 2ης φάσης των Πανελλήνιων Σχολικών Αγώνων

Με 31 αθλητές θα εκπροσωπηθεί η Δράμα στη 2η φάση των Πανελλήνιων Αγώνων κλασικού αθλητισμού που θα πραγματοποιηθεί στις Σέρρες. Οι αθλητές έπιασαν τα όρια πρόκρισης της 1ης φάσης και θα αγωνιστούν στις Σέρρες στις 4/4, ενώ όσοι προκριθούν θα περάσουν στην 3η φάση που θα γίνει στην Πάτρα. Στους αγώνες θα λάβουν μέρος οι αθλητές από τους Νομούς Έβρου, Ροδόπης, Ξάνθης, Καβάλας, Δράμας, Κιλκίς, Δυτικής Θεσσαλονίκης, Ανατολικής Θεσσαλονίκης, Χαλκιδικής, Σερρών και Πέλλας.

 

200 μ. κοριτσιών

Περσιανλή Ιωάννα Μουσικό Δράμας 2000

Κυνατίδου Νικολέτα 4ο ΓΕΛ  Δράμας 1999

400 μ. κοριτσιών

Τσαγκουρίδου Αγγελική 3ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

800 μ. κοριτσιών

Ιγνατίου  Ευαγγελία  ΓΕΛ  Δοξάτου 2000

Σοτιρ Ελένη 1ο ΓΕΛ  Δράμας  2000

3.000 μ. κοριτσιών

Τσαγκουρίδου Βαρβάρα 3ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

400 μ. εμπόδια

Κεχαΐδου Όλγα 2ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

Γιάγκου Ιωάννα 2ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

200 μ. με φυσικά εμπόδια κοριτσιών

Κιορογλου  Αναστασια 3ο ΓΕΛ  Δράμας 2000

Τσιτσάκη Αποστολία 3ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

Μουρούζη Παρασκευή  3ο ΓΕΛ  Δράμας 2000

Ακοντισμός

Γρηγοριάδου Μελπομένη 2ο ΓΕΛ  Δράμας 2000

Μωυσίδου Ασημούλα ΓΕΛ  Δοξάτου 2001

Άλμα σε μήκος

Καπησίσογλου Μαρία 1ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

Ιατρού Ευδοξία  4ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

100 μ. αγοριών

Αβραμόπουλος Μάρκελλος ΕΠΑΛ Προσοτσάνης 1999

200 μ. αγοριών

Σεμερτζίδης Στέφανος  4ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

Νικολάκης  Στέφανος  3ο ΓΕΛ  Δράμας 2000

Χαρίσκος Ιωάννης  1ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

400 μ. αγοριών

Κέντογλου  Ελευθέριος ΕΠΑΛ Προσοτσάνης 1999

110 μ. με εμπόδια

Μπόιτσιος Παύλος  2ο ΓΕΛ  Δράμας 1999

Ανδρέογλου Άγγελος-Τζανής Γ/σιο Νικηφόρου με Λ.Τ. 1999

400 μ. με εμπόδια

Γκουρουριαν Αλέξανδρος 1ο ΓΕΛ  Δράμας 1999

Σφαιροβολία

Χοτζα Αλμπέρτο 1o ΕΠΑΛ  Δράμας 2000

Φωτιάδης Νικόλαος 3ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

Δισκοβολία

Ουρουμης Λάζαρος 2ο ΓΕΛ  Δράμας 2000

Ακοντισμός

Ταντσίνης Άγγελος 1ο ΓΕΛ  Δράμας 2000

Σιδηρόπουλος Θρασύβουλος 4ο ΓΕΛ  Δράμας 1999

Άλμα σε μήκος

Καραβελίδης Ανέστης ΓΕΛ  Δοξάτου 2001

Άλμα σε ύψος

Κουρσιουμης Νικόλαος 1ο ΓΕΛ  Δράμας 2001

Άλμα επί κοντό

Ανδρέογλου Αντώνιος Γ/σιο Νικηφόρου με Λ.Τ. 1999

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com