Home > Αθλητικά > Δύο χρυσά μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα η Ακαδημία πάλης Δράμας

Δύο χρυσά μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα η Ακαδημία πάλης Δράμας

Δύο χρυσά μετάλλια στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

η Ακαδημία πάλης Δράμας

Με απόλυτη επιτυχία ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο παιδικό πρωτάθλημα πάλης, που διεξήχθη στην πόλη της Λάρισας το Σαββατοκύριακο 2/3 Ιουνίου 2018. Οι συνολικές συμμετοχές ξεπέρασαν τους 200 αθλητές και αθλήτριες. Η Ακαδημία πάλης Δράμας πήρε μέρος με 2 αθλητές. Ο Σωκράτης Καραβασίλης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 34 κιλά με τέσσερις νικηφόρους αγώνες. Ο Νίκος Γιαγκουνίδης κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 54 κιλά επίσης με τέσσερις νικηφόρους αγώνες.

Ένα μήνα πριν ο Καρακασίδης Στέφανος στα 35 κιλά κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στο πανελλήνιο των Σερρών, ενώ ο Μπερελιτζιδης Γιάννης το χάλκινο μετάλλιο στην ίδια διοργάνωση κλείνοντας με τον καλύτερο τρόπο  την αγωνιστική χρονιά, αποδεικνύοντας το πόσο σωστή δουλειά γίνεται.