Home > Αθλητικά > Ένας Πανδραμαϊκός από τα παλιά… Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 3-1

Ένας Πανδραμαϊκός από τα παλιά… Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 3-1

Πανδραμαϊκός – Νέστος Χρυσούπολης 3-1

Ένας Πανδραμαϊκός

από τα παλιά…

Του Γιάννη Κιοσίδη

Στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου, ο Πανδραμαϊκός πέτυχε μία μεγάλη νίκη με 3-1 απέναντι στον Νέστο Χρυσούπολης που πέρυσι τερμάτισε στη 2η θέση της κατηγορίας. Ο Πανδραμαϊκός με την εμφάνισή του έδειξε ότι ήρθε για να πρωταγωνιστήσει στην κατηγορία και παρά το γεγονός ότι βρέθηκε πίσω στο σκορ από το 7’ με γκολ του Χαρετίδη, η δραμινή ομάδα κατάφερε να ισοφαρίσει μέσα σε δέκα λεπτά με τον Μπερούκα σε 1-1 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

padram111111111

Στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες του Μπάμπη Καζεπίδη έδειξαν ότι ήθελαν περισσότερο το παιχνίδι και στο 65’ ο Κιουμουρτζής κράτησε το 1-1 σε τετ α τετ απέναντι στον Χαρετίδη. Στο 79’ σε μια έξυπνη αντεπίθεση ο Μπερούκας πέρασε όποιον βρήκε μπροστά του και την κατάλληλη στιγμή πάσαρε στον Μπελμάνι με τον τελευταίο να πλασάρει υποδειγματικά και να κάνει το 2-1 υπέρ της δραμινής ομάδας. Πέντε λεπτά αργότερα ο Μπερούκας με δυνατό σουτ έξω από τη μεγάλη περιοχή – η μπάλα βρήκε σε αμυντικό και άλλαξε πορεία – έκανε το 3-1 και έδωσε μία μεγάλη νίκη ψυχολογίας για τη συνέχεια του πρωταθλήματος.

padram3

Μετά το τέλος του παιχνιδιού, ο Μπάμπας Καζεπίδης τόνισε μεταξύ άλλων στον «Π.Τ.»: «Κατ’ αρχήν θέλω να δώσω πολλά συγχαρητήρια στους ποδοσφαιριστές μου γιατί αν και βρεθήκαμε πίσω στο σκορ είχαν τα ψυχικά αποθέματα και μεγάλη καρδιά να κάνουν την ανατροπή. Ήταν πολύ σημαντικό παιχνίδι για εμάς και αποδείξαμε ότι αν είμαστε ενωμένοι μπορούμε να καταφέρουμε πολλά…».

Οι συνθέσεις

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Αϊβαζής, Βραμέντζαλης, Λίπο, Διαμαντίδης, Μουζενίτωβ (59′ Τσελεπής) , Αχαλινόπουλος (84′ Κελεσίδης), Μπελμανιί (90′ Μπάμπαλης), Μπερούκας (85′ Λυκίδης).

ΝΕΣΤΟΣ ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗΣ: Δεμένικος, Μπλιος, Αρετάς, Δόντσος, Λεγάτος, Φραγκούλης, Μπαίκαρά, Γεωργιάδης, Χαριτίδης, Αδαμάκης, Νάκας.