Home > Αθλητικά > Φιλικό παιχνίδι Νίκη ψυχολογίας για τους Μαυραετούς Βέροια – Δόξα Δράμας 1-2

Φιλικό παιχνίδι Νίκη ψυχολογίας για τους Μαυραετούς Βέροια – Δόξα Δράμας 1-2

Φιλικό παιχνίδι

Νίκη ψυχολογίας για τους Μαυραετούς

Βέροια – Δόξα Δράμας 1-2

Φιλικό παιχνίδι έδωσε η Δόξα Δράμας στη Βέροια με την ομώνυμη ομάδα λίγο πριν την έναρξη του πρωταθλήματος. Οι δύο ομάδες θα βρεθούν αντιμέτωπες στην κατηγορία και η νίκη δίνει ψυχολογία στη δραμινή ομάδα να συνεχίσει το «χτίσιμο» που έχει αναλάβει ο Άγγλος Διγκόζης, ώστε η Δόξα να είναι όσο πιο γρήγορα έτοιμη για το πρωτάθλημα.Η Βέροια μπήκε δυνατά στο παιχνίδι, αλλά όσο κυλούσε ο χρόνος η Δόξα έπαιρνε τον έλεγχο του παιχνιδιού. Στο 20’ ο Γουνδουλάκης είχε την πρώτη καλή ευκαιρία για τη Δόξα, όμως ο τερματοφύλακας της Βέροιας κράτησε το μηδέν. Ο Γιαμόα απείλησε πέντε λεπτά αργότερα την εστία της Δόξας, όμως ο Βούρας έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ.Στο 40’ ο Γουνδουλάκης εκτέλεσε το φάουλ και ο προωθημένος Γκοτοβός με κεφαλιά έκανε το 0-1. Στην επανάληψη η Δόξα διπλασίασε τα τέρματά της και συγκεκριμένα στο 62’ ο Μαρκόπουλος με κεφαλιά έκανε το 0-2.Στο 85’ η Βέροια μείωσε με τον Μπαστιάνο με δυνατό σουτ που ήταν και το τελικό σκορ 1-2.  Το παιχνίδι ήταν μία καλή ευκαιρία και για τους δύο προπονητές να βγάλουν τα συμπεράσματά τους και πολύ περισσότερο για τον προπονητή της Δόξας, Άγγελο Διγκόζη να δει σε τι κατάσταση αγωνιστική είναι τα νέα αποκτήματα της ομάδας. Οι τελευταίες μεταγραφές της Δόξας πήραν χρόνο συμμετοχής χωρίς όμως οι ποδοσφαιριστές να είναι έτοιμοι 100%.

Οι συνθέσεις των ομάδων

ΒΕΡΟΙΑ: Σοιλεμέζογλου (46΄Γιαγκιόζης), Κοζάκης (46΄Μέντερικ), Καψάλης (87΄Δόρης), Σουλιώτης (Λαζόπουλος), Δαμιανάκης, Λάσκαρης (84΄Μέξης), Νύχταρης (46΄Μπλέτσας), Γιαμόα (46΄Μπαστιάνος), Ουνγιαλίδης, Κάλβιν (46΄Λίταινας), Ρούνει(70΄Γκιντεόν)

ΔΟΞΑ ΔΡAMAΣ.: Βούρας, Βλάχος, Βίτλης, Γκοτοβός, Ντιμιτρόφσκι, Ριζογιάννης, Μπαικαρά, Ντατίδης, Μαρκόπουλος, Ματσούκας, Γουνδουλάκης Έπαξαν στην επανάληψη και οι : Νατσιόπουλος, Σπυρόπουλος, Λίτσκας, Σταματόπουλος, Πεταυράκης, Όστοιτς, Κασές, Κυριακίδης, Παπαζούδης