Home > Αθλητικά > Η Γαία Δράμας προκρίθηκε στο Final – 4 των Νεανίδων

Η Γαία Δράμας προκρίθηκε στο Final – 4 των Νεανίδων

Η Γαία Δράμας προκρίθηκε

στο Final – 4 των Νεανίδων

Με δύο νίκες η Γαία Δράμας προκρίθηκε στο Final-4 των Νεανίδων ως πρώτη στον όμιλό της και πλέον περιμένει να μάθει τον αντίπαλό της.

ΓΑΙΑ

Στο πρώτο παιχνίδι η δραμινή ομάδα κέρδισε με 3-0 σετ την αντίστοιχη ομάδα του Αμυγδαλεώνα. Σε ένα συναρπαστικό παιχνίδι τα κορίτσια της Γαία ήταν πιο ψύχραιμα στους τελευταίους πόντους των σετ. Το πρώτο σετ η Γαία Δράμας το κέρδισε με 27-25 ενώ το δεύτερο με 25-21. Το τρίτο σετ που κρίθηκε στις λεπτομέρειες τα δραμινά κορίτσια το κέρδισαν με 28-26. Στο δεύτερο  παιχνίδι η Γαία Δράμας αγωνίστηκε με τον Γυμναστικό Σύλλογο Δράμας όπου τον κέρδισε με 3-0 σετ. 25-15, 25-23, 25-21 και έτσι τα κορίτσια της Γαία συνεχίζουν την καλή παράδοση διεκδικώντας ένα ακόμα τίτλο για την δραμινή ομάδα.

GAIA XRISTOYGENNIATIKO TOYRNOYA

3ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά mini volley

Την Κυριακή 16 Δεκεμβρίου από 10:00 – 14:00 στο Αθλητικό Κέντρο “Κραχτίδης”  πραγματοποιείται το 3ο Χριστουγεννιάτικο Τουρνουά που διοργανώνει ο Α.Σ. Γαία Δράμας υπό την αιγίδα της Ένωσης Σωματείων Πετοσφαίρισης Θράκης-Αν. Μακεδονίας.

Το τουρνουά θα διεξαχθεί σε 6 γηπεδάκια και ο αριθμός των παιδιών αναμένεται να φτάσει τα 200. Κορίτσια των αγωνιστικών τμημάτων των Παγκορασιδων θα είναι οι διαιτητές των αγώνων, ενώ οι ομάδες που θα συμμετέχουν είναι ο Γ. Σ. Δράμας,  Α.Ο. Αμυγδαλεώνας, Ερμογένης Ξάνθης, Γ.Σ. Ελευθερούπολης, Ελπίς Σερρών.