Home > Αθλητικά > ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-34 Σάκης Βαλαβάνης « Συνεχίζουμε την προσπάθεια για παραμονή»

ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-34

Σάκης Βαλαβάνης « Συνεχίζουμε την προσπάθεια για παραμονή»

Πλήρωσε την κακή εμφάνιση η ομάδα της Δράμα 1986 για το πρωτάθλημα χάντμπολ της Α1 και γνώρισε την ήττα από τον Αερωπό με 25-34. Η πίεση της νίκης έφερε περισσότερο άγχος στους παίκτες της δραμινής ομάδας που είχε ως αποτέλεσμα το κακό ξεκίνημα στο πρώτο δεκάλεπτο χάνοντας ευκαιρίες για εύκολο γκολ.  Οι δραμινοί στο 10΄-20΄ανέβασαν την απόδοσή τους μείωσαν στο γκολ όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο ήταν καταστροφικό και πέτυχαν μόνο ένα γκόλ με αποτέλεσμα ο Αερωπός να ξεφύγει με 7 γκολ. Οι φιλότιμες προσπάθειες των παικτών στο β΄ ημίχρονο δεν μπόρεσαν να αλλάξουν κάτι με αποτέλεσμα να οδηγηθούμε στο δίκαιο 25-34. Την επόμενη Κυριακή η ομάδα παίζει στον Πειραιά με τον Ολυμπιακό και στην συνέχεια έχει 2 παιχνίδια στην Δράμα με ΧΑΝΘ και Πανελλήνιο που κατά πολύ μεγάλο ποσοστό θα δείξουν περίπου την σειρά με την οποία οι ομάδες θα πάνε στα PLAY OUT

Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής της δραμινής ομάδας Σάκης Βαλαβάνης τόνισε : «Σήμερα χάσαμε από την καλύτερη ομάδα που πέρασε μέχρι στιγμής από τη Δράμα. Ξεκινήσαμε πολύ καλά το ματς, δυστυχώς όμως χάσαμε αρκετά εύκολα γκολ κάτι που οφείλεται και στην καλή απόδοση του τερματοφύλακα Τριανταφύλλου. Δουλεύουμε πολύ με τα παιδιά, δίνουμε τον καλύτερο εαυτό μας σε κάθε παιχνίδι και είμαι ευχαριστημένος και από την σημερινή προσπάθεια που κάναμε. Ευχαριστούμε πολύ τον κόσμο για την στήριξη του».

Ο παίκτης της Δράμα 1986 Ευγένιος Τουνγκελίδης δήλωσε: « Ξέραμε ότι ο Αερωπός θα είναι πολύ δύσκολος αντίπαλος, καθώς είναι μια ομάδα που δεν κάνει πολλά λάθη στην επίθεση. Μπήκαμε στο παιχνίδι με κακή συγκέντρωση, χάσαμε πολλά εύκολα σουτ, κάναμε αρκετά λάθη στην επίθεση. Προσπαθούμε να βάλουμε ο καθένας ξεχωριστά το κάτι παραπάνω για να καλύψουμε τις απουσίες μας. Συγχαρητήρια στον αντίπαλο πήρε δίκαια τη νίκη. Συνεχίζουμε σκληρά την δουλειά μας για τα επόμενα παιχνίδια. Στόχος μας αγώνα με  αγώνα να βελτιωνόμαστε έτσι ώστε να μπορέσουμε να πάρουμε κάποιους βαθμούς στη συνέχεια. Ευχαριστούμε για άλλη μια φορά τον κόσμο που μας στήριξε,  τόνισε ο αριστερός ίντερ της Δράμας 1986».

ΣΥΝΘΕΣΕΙΣ    ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 – ΑΕΡΩΠΟΣ ΕΔΕΣΣΑΣ 25-34
Τα πεντάλεπτα: 0-3, 1-4, 4-6, 7-9, 8-11, 8-15 (ημχ.),11-18,14-21,17-25,19-26, 23-29, 25-34
ΔΡΑΜΑ (Σάκης Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Μπέτζιος, Γκαμώτσος, Κοτσαμαρίκογλου 3, Χαϊτίδης 8, Κουρτίδης 1, Τουνγκελίδης 8, Τσιτσίγκος 1, Θωμίδης 1, Μαλαμίδης, Κοβογλανίδης 3, Σισμανίδης, Γιαννακόπουλος, Φραγκούλης, Τσαυλός, Στρατηγέλης
ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Π. Τζουβάρας 2, Αθ. Τζουβάρας 5, Κράλλης 8, Ανγκέλοφ 6, Δημάκης, Ντράσκιτς 2, Βαφείδης, Πάσχος, Κυριακού 6, Λιόφης, Λαζαρίδης 5, Τριανταφύλλου, Ρόμπης
Διαιτητές: Δελόγλου- Θεοδοσίου Δίλεπτα: 2-4 Πέναλτι: 4/58 – 1/3