Home > Αθλητικά > Γυναικείο Ποδόσφαιρο – Νίκη με καλή εμφάνιση για την Δόξα 2016

Γυναικείο Ποδόσφαιρο – Νίκη με καλή εμφάνιση για την Δόξα 2016

Γυναικείο Ποδόσφαιρο

Νίκη με καλή εμφάνιση

για την Δόξα 2016

Για την 9η Αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β ’Εθνικής τα κορίτσια της Δόξας 2016, πραγματοποίησαν καλή εμφάνιση και κέρδισαν την ομάδα της Ξάνθης, Βασίλισσες Θράκης με 3-0.

Από το πρώτο ημίχρονο μετά το πρώτο δεκάλεπτο, οι Δραμινές αθλήτριες πήραν τον έλεγχο του παιχνιδιού, είχαν ευκαιρίες να ανοίξουν το σκορ από το πρώτο 20’, όμως το γκολ, το πέτυχαν στο 43’, με την  Αλίνα Μπιρτόιου κάνοντας το 1-0.

Στην επανάληψη, η ομάδα της Δόξας μπήκε δυνατά και κατάφερε να κάνει το 2-0, με την Κοσκερίδου στο 52’, ενώ το τελικό 3-0, διαμόρφωσε η Αλίνα Μπιρτόιου, με ωραίο ψιλοκρεμαστό πλασέ.

Δάξα 2016: Γαβριηλίδου – Κασαπίδου (Γοντζίδου) – Φωτιάδου – Σωμάδη – Ηλιάδη – Παπαδοπούλου – Εξουζίδου-Τουρετζόγλου (Μπιζεργιαννίδου) – Μπαντή (Κοσκερίδου) – Μποικάνη – Μπιρτόιου (Κατσιγιάννη).

Βασίλισσες Θράκης: Μαγγοπούλου – Γκοντζάλες (Καζαντζίδου) – Σταύρου (Τολλε) – Χατζηαντωνίου – Ευθυμιάδου (Κορέτσι) – Κατσαρού – Μετοικίδου – Κλοκίδου (Γεωργαλή) – Κυριαζίδου – Βλάχου – Μαυρομάτη.