Home > Αθλητικά > Γυναικείο ποδόσφαιρο Σπουδαίο διπλό για την ΔΟΞΑ 2016

Γυναικείο ποδόσφαιρο Σπουδαίο διπλό για την ΔΟΞΑ 2016

Γυναικείο ποδόσφαιρο

Σπουδαίο διπλό για την ΔΟΞΑ 2016

Στην πρώτη της έξοδο  για το φετινό πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής ποδοσφαίρου η ΔΟΞΑ 2016 νίκησε την νεοφώτιστη ομάδα ΔΟΞΑΣ Ρετζικιου στο γήπεδο του Αγίας Τριάδας Πεύκων .Οι φιλότιμες προσπάθειες των κοριτσιών της ΔΟΞΑΣ Ρετζικιου δεν στάθηκαν ικανές να σταματήσουν της παίκτριες της δραμινής ομάδας. Η Alina Birtoiu πέτυχε τρία γκολ στο πρώτο 25λεπτο και ουσιαστικά “καθάρισε” το παιχνίδι. Η Κολγκέκα Μέγκι έκανε το 4-0 που ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στο δεύτερο ημίχρονο η ΔΟΞΑ 2016 ανέβασε περισσότερο την απόδοση της δημιουργώντας περισσότερες φάσεις στην αντίπαλη εστία και σημειώνοντας αλλά δύο τέρματα με την Κολγκέκα Μεγκι στο 60 ΄και την Μπαντή στο 72΄, ενώ παράλληλα έδωσε την δυνατότητα να αγωνιστούν και οι μικρότερες αθλήτριες του συλλόγου παίρνοντας χρήσιμες ποδοσφαιρικές εμπειρίες. Για την δραμινή ομάδα αγωνίστηκαν οι Κολγκέκα Τ.,  Γοντζιδου,  Γρηγορίου,  Κεμετζη,  Ζήση,  Σωμαδη (Μποϊκανη),  Μπαντή, Παπαδοπούλου,  Birtoiu ( Τζιντζογλου) , Κολγκέκα Μ.(Μαυρουδακη), Μαλισιωρα ( Καρτάλοβα)