Home > Αθλητικά > Ηρόδοτος – Δόξα Δράμας 0-0 Δεν κέρδισε … δεν έχασε…

Ηρόδοτος – Δόξα Δράμας 0-0 Δεν κέρδισε … δεν έχασε…

Ηρόδοτος – Δόξα Δράμας  0-0

Δεν κέρδισε … δεν έχασε…

Τον πρώτο βαθμό εκτός έδρας με τον Δημήτρη Σπανό στον πάγκο πήρε η Δόξα Δράμας που ήρθε ισόπαλη 0-0 με τον Ηρόδοτο. Σ’ ένα παιχνίδι όπου κύριο χαρακτηριστικό ήταν οι δυνατές μονομαχίες στο χώρο του κέντρου, οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά και απείλησαν μόλις στο 3’ με σουτ του Ζαμπορόφσκι, όμως ο Μένκα κράτησε το 0.

Στο 20’ ήρθε η μεγάλη ευκαιρία για τη Δόξα να ανοίξει το σκορ, όμως ο Δούμτσιος από την μικρή περιοχή δεν έπιασε καλά το σουτ αν και βρέθηκε ανενόχλητος με τον τερματοφύλακα του Ηρόδοτου να μπλοκάρει την μπάλα.

Αυτές ήταν οι δύο καλές ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου με τον ρυθμό στην επανάληψη να πέφτει κατακόρυφα και η πρώτη καλή ευκαιρία να καταγράφεται στο 2ο ημίχρονο για τη Δόξα στο 89’ με κεφαλιά του Μακρή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ. Στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Ηρόδοτος είχε την μεγάλη ευκαιρία να πετύχει το γκολ όμως ο Ηλιάδης έπιασε το σουτ από το σημείο του πέναλτι ανενόχλητος, όμως η μπάλα κατέληξε άουτ.

Οι συνθέσεις:

Ηρόδοτος (Λυρώνης): Ξενοδόχοφ, Γραικός, Ανδρέου, Αργκιλέσι (81′ λ.τ Κονέ), Μουκίδης, Νύκταρης, Μπαρέττας, Ηλιάδης, Ζαμπορόφσκι (46′ Κασαπάκης), Πίντο (60′ Αγγελούδης), Παπαγγελής.

Δόξα Δράμας (Σπανός): Μένκα, Πενταυράκης, Ανδρέου, Κρητικός (86′ Σαμπανίδης), Δούμτσιος (72′ Αυγενικού), Κρουθ, Σιώπης, Καψάλης, Μπαϊκαρα, Μακρής, Πατράλης