Home > Αθλητικά > Λάρισα Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Χρυσό μετάλλιο για την Γεωργία Δημητριάδου Χάλκινο μετάλλιο η Οντουτόλα Μελίνα – Γιασμίν

Λάρισα Πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων

Χρυσό μετάλλιο για την Γεωργία Δημητριάδου

Χάλκινο μετάλλιο η Οντουτόλα Μελίνα – Γιασμίν

Ολοκληρώθηκε το πανελλήνιο πρωτάθλημα Νέων Α/Γ-Κ23 που πραγματοποιήθηκε στην Λάρισα με το οποίο ουσιαστικά έκλεισε ο κύκλος των Συλλογικών υποχρεώσεων για το 2018. Παρόλο που βρισκόμαστε στο τέλος της αγωνιστικής περιόδου σημειώθηκαν αξιόλογες επιδόσεις, καταρρίφθηκα πολλά προσωπικά ρεκόρ καθώς και πανελλήνιο ρεκόρ από τον έφηβο Οδυσσέα Μουζενίδη με 19.46μ στη σφαιροβολία μετά από έντονο συναγωνισμό. Το επόμενο μεγάλο ραντεβού είναι το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα ανδρών και γυναικών που θα γίνει στο Βερολίνο 7-12 Αυγούστου με την εθνική μας ομάδα να είναι σε θέση να μας χαρίσει μεγάλες στιγμές όπου ανάμεσα στους αθλητές θα βρίσκεται και ο Δραμινός Κώστας Δουβαλίδης.

Το φετινό πρωτάθλημα των Νέων έγινε όμως και σε βαρύ κλίμα λόγω του θανάτου του επίτιμου προέδρου του ΣΕΓΑΣ Γιώργου Κατσιμπάρδη αλλά και των φονικών πυρκαγιών της Αττικής που άφησαν πίσω τους δεκάδες θύματα, για τους οποίους κρατήθηκε ενός λεπτού σιγή στη διάρκεια των αγώνων της πρώτης ημέρας.

38211791_1780339638729943_7091061314310635520_n (1)

Από τους Δραμινούς αθλητές ξεχώρισε το Χρυσό μετάλλιο της Γεωργίας Δημητριάδου στα 3.000μ με φυσικά εμπόδια και έρχεται λίγες μέρες μετά από την 1η θέση στο πρωτάθλημα γυναικών όπου επικράτησε στις νέες με 10.52.78. Στην 4η θέση στο ίδιο αγώνισμα τερμάτισε η Κιόρογλου Αναστασία του ΣΚΑ Δράμας.

38160638_2216928555014176_1375590210007465984_n

Στα 400 μ. εμπόδια η Οντουτόλα Μελίνα – Γιασμίν του ΣΚΑ Δράμας με χρόνο 62.82 κατέκτησε την 3η θέση και το Χάλκινο μετάλλιο. Στο ίδιο αγώνισμα η Κεχαΐδου Όλγα τερμάτισε στην 8η θέση αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας.

Στα 110 μ. εμπόδια ο Μπόιτσιος Παύλος του ΣΚΑ Δράμας τερμάτισε στην 4η θέση χάνοντας μια θέση στο βάθρο για κλάσματα του δευτερολέπτου.

Στο άλμα σε ύψος ο Κουρσιούμης Νικόλαος του ΑΣ Δοξάτου Δράμας, κατέκτησε την 9η θέση με 1.84

Στο άλμα επί κοντώ ο Ανδρέογλου Άγγελος – Τζανής του ΣΚΑ Δράμας κατέκτησε την 7η θέση.

Η Γρηγοριάδου Μελπομένη του ΣΚΑ Δράμας κατέκτησε την 5η θέση στον ακοντισμό με 48.66 μ.

Στα 800 μ. η Κυνατίδου Νικολέτα αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας τερμάτισε στην 7η θέση.