Home > Αθλητικά > Μεγάλες διακρίσεις για τους Δραμινούς αθλητές στα <<ΚΡΑΧΤΙΔΕΙΑ 2018>> Αναλυτικά οι διακρίσεις των Δραμινών αθλητών

Μεγάλες διακρίσεις για τους Δραμινούς αθλητές στα <<ΚΡΑΧΤΙΔΕΙΑ 2018>> Αναλυτικά οι διακρίσεις των Δραμινών αθλητών

Μεγάλες διακρίσεις για τους Δραμινούς αθλητές

στα <<ΚΡΑΧΤΙΔΕΙΑ 2018>> 

Η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης με την συνεργασία των αθλητικών συλλόγων ΑΣ Πολυνίκης Δράμας και Α.Ο. Δράμας  και  την  υποστήριξη της ΔΕΚΠΟΤΑ διοργάνωσε στην Δράμα την Κυριακή 10 Ιουνίου αγώνες στίβου με την επωνυμία ΚΡΑΧΤΙΔΕΙΑ 2018. Στην διοργάνωση πήραν μέρος αθλητές από την Βόρεια Ελλάδα δίνοντας τον καλύτερο τους εαυτό. Οι αγώνες ήταν μια τελική δοκιμή των αθλητών για τα πανελλήνια πρωταθλήματα που ακολουθούν. Στους αγώνες συμμετείχαν πάνω από 35 σύλλογοι και περίπου 300 αθλητές.

Σημαντικές ήταν και οι διακρίσεις για τους Δραμινούς  αθλητές.

Kraxtideia aponomi mikous paidon

Την δεύτερη θέση στα 100 ΕΜΠ. ΠΠΑ και το αργυρό μετάλλιο κατέκτησε ο Γκαρμπούνης Δημήτρης αθλητής του ΑΣ Πολυνίκης Δράμας.

Αναλυτικά οι διακρίσεις των Δραμινών αθλητών:

100 ΕΜΠ. ΠΠΑ          

2η θέση ο Γκαρμπούνης Δημήτριος

Πολυνίκης Δράμας         14,59

6η θέση η Κυριακίδου Χρυσούλα

Πολυνίκης Δράμας 10,86

9η θέση η Μολλα Χρυσή

ΑΣ Δοξάτου  10,91

11η θέση η Σαρατσίδου Άννα

ΣΚΑΔ     10,96

12η θέση η Καρυπίδου Ελπίδα

ΣΚΑΔ     11,01

18η θέση Τσιγγίζη Αγνή

ΑΣ Δοξάτου 11,28

21η  Ζαγοράκη Αντιγόνη

ΑΣ Δοξάτου 11,38

22η Κουρσιούμη Μαρία

ΑΣ Δοξάτου 11,42

23η Παναγοπούλου Παναγιώτα

ΑΣ Δοξάτου 11,45

29η  Σεργιάδου Δέσποινα

ΠΑΟ Καλαμπακίου  11,81

Kraxtideia apomomi 1500 metra korasides

Στο ψηλότερο σκαλί η Χατζηλάσκαρη Βασιλική του Γ Σ Λαγκαδά, στην δεύτερη θέση η Καμνιάτσου Θεοφανία από τον ΑΣ Πολυνίκη,

στην Τρίτη θέση η Εμποριάδου Κων/να από τον ΣΚΑΔ.

150 ΠΠΑ    

12η θέση ο Αθανασιάδης Βασίλειος

ΣΚΑΔ     18,79

1000 ΠΚΑ    

2η θέση η Ηλιάδου Ευαγγελία

ΣΚΑΔ     3.20.09

4η θέση η Κωνσταντινίδου Ευθυμία

ΣΚΑΔ     3.21.44

12η θέση η Κατσακίδου Ελισάβετ

Πολυνίκης Δράμας 4.04.76

       400 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ        

3η θέση η Γιάγκου Ιωάννα                            ΣΚΑΔ   1.02.87

8η θέση η Αραμπατζή Ελένη                      ΣΚΑΔ      1.06.41

              100 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ  

2η θέση η Πάππη Βερονίκη             ΑΣ Δοξάτου 13,06

3η θέση η Κανάκη Ευσταθία            ΑΣ Δοξάτου  13,34

4η θέση Πάσσου Πασχαλία                ΣΚΑΔ              13,39

6η θέση η Σαρατσίδου Νικολέτα        ΣΚΑΔ           13,57

8η θέση η Καραγιαννίδου Κων/να        ΑΟΔ         13,95

        200 ΠΑΙΔΩΝ        

1η θέση ο Φιλιππίδης Αλέξανδρος          ΣΚΑΔ     22,62

3η θέση ο Παγωνίδης Θεμιστοκλής         ΣΚΑΔ     23,27

4η θέση ο Σεμετζίδης Στέφανος                ΑΟΔ       23,81

5η θέση ο Ζημπίδης Βαλάντης       ΣΚΑΔ    23,93

7η θέση ο Χαρίσκος Ιωάννης         ΣΚΑΔ  24,53

10η θέση ο Σεξενίδης Νικόλαος

Πολυνίκης Δράμας         26,24

9η θέση ο Ορφανίδης Ανέστης

Πολυνίκης Δράμας         29,44

                400 ΕΜΠ ΠΑΙΔΩΝ      

4η θέση ο Αποστόλου – Λάμψιας Αθανάσιος                     ΣΚΑΔ 1.03.19

600 ΠΠΑ

10η θέση ο Πλαστράκης Δημήτριος    ΣΚΑΔ 1.42.23                          300 ΕΜΠ. ΠΚΑ

4η θέση η Κοβάτση Μαρία                   ΣΚΑΔ   50,87

1500 ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ         

2η θέση η Καμνιάτσου Θεοφανία 2002

Πολυνίκης Δράμας  5.12.96

3η θέση η Εμποριάδου Κων/να

ΣΚΑΔ     5.21.64

4η θέση η Παστραφίδου Μαρία

ΣΚΑΔ     5.29.26

5η θέση η Γιάγκου Παρασκευή

ΣΚΑΔ     5.38.45

1500 ΠΑΙΔΩΝ    

2η θέση ο Τζιερτζίδης Στέφανος

ΑΟΔ       4.29.0

ΜΗΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ     

1η θέση ο Γκαρμπούνης Δημήτριος

Πολυνίκης Δράμας         6,40

ΜΗΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ    

2η θέση η Καπισιζογλου Μαρία

ΣΚΑΔ     5,25

4η θέση η Νικολαΐδου Αθανασία

Πολυνίκης Δράμας         5,00

ΥΨΟΣ ΠΑΙΔΩΝ      

3η θέση ο Δασκάλου Δημήτριος

Πολυνίκης Δράμας         1,71

ΣΦΑΙΡΑ ΠΑΙΔΩΝ  

3η θέση ο Φωτιάδης Νικόλαος

ΣΚΑΔ     14,12

6η θέση ο Ζαπρας Αθανάσιος

ΑΣ Δοξάτου        12,78

   ΣΦΑΙΡΑ ΠΠΑ           

3η θέση ο Καραγιαννίδη Κωνστ/νος

ΑΣ Δοξάτου        12,14

ΣΦΑΙΡΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ     

3η θέση η Γρηγοριάδου Σοφία

ΣΚΑΔ          12,00

4η θέση η Γιουργοτοπούλου  Ζωή

ΑΣ Δοξάτου        11,66

5η θέση η Χριστοφυλλάκη Παυλίνα

ΑΣ Δοξάτου        11,24

6η θέση η Παπαδοπούλου Σοφία

ΑΣ Δοξάτου        10,95

       ΔΙΣΚΟΣ ΠΑΙΔΩΝ               

6η θέση ο Μελτζιτζογλου Ευστάθιος

ΣΚΑΔ    33,10

     ΔΙΣΚΟΣ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ          

5η θέση η Καπησιζογλου Δήμητρα

ΣΚΑΔ     28,96

6η θέση η Γρηγοριάδου Σοφία

ΣΚΑΔ     27,70

8η θέση η Χριστοφυλλάκη Παυλίνα

ΑΣ Δοξάτου        25,40

          ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΑΙΔΩΝ      

6η θέση ο Χαρίσκος Ιωάννης

ΣΚΑΔ     19,40

     ΑΚΟΝΤΙΟ ΠΠΑ   

1η θέση ο Παστραφίδης Σάββας

ΣΚΑΔ     39,40

2η θέση ο Καραγιαννίδης Κων/νος

ΑΣ Δοξάτου        38,40

ΑΚΟΝΤΙΟ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ       

4η θέση η Γιουργοτοπούλου Ζωή

ΑΣ Δοξάτου 32,24

11η θέση η Δομνίδου Αναστασία

Πολυνίκης Δράμας 17,20

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com