Home > Νέα > Νέες επιτυχίες από τον ποδηλατικό όμιλο Δράμας

Νέες επιτυχίες από τον ποδηλατικό όμιλο Δράμας

Με μεγάλες επιτυχίες τελείωσε το πρωτάθλημα βορείου Ελλάδας ατομικής χρονομέτρησης για την Δραμινή ομάδα ποδηλασίας. Στην κατηγορία ανδρών ο αθλητής Τσελεγκίδης Λευτέρης τερμάτισε στην 6η θέση σε ένα δύσκολο αγώνα 40 χιλιομέτρων με πολύ δυνατό ανταγωνισμό και ταχύτητες που ξεπερνούσαν τα 40 χιλιόμετρα την ώρα με χρόνο 57.05. Στο ίδιο αγώνισμα ο Φλώρος Δημήτρης τερμάτισε στην 12η θέση, ενώ ο Εμμανουηλίδης Βαγγέλης στην 22η θέση.

18451810_1092958247515750_1945070374784229540_o

Στην κατηγορία των μάστερ 40+ που είναι και η πιο δυνατή μετά των αντρών σε έναν αγώνα 20 χιλιομέτρων με ταχύτητες που θα ζήλευαν και οι άντρες ο Δραμινός αθλητής  Τάσος Συλλογίδης κατετάγη 5ος με χρόνο 28.22 δείχνοντας ότι άρχισε να επιστρέφει από τον τραυματισμό του που τον άφησε για ενάμιση χρόνο εκτός ποδηλάτου. Ήταν ένα καλό τεστ των αθλητών ενόψει των πανελληνίων πρωταθλημάτων σε ένα περίπου μήνα.