Home > Αθλητικά > Με νίκες συνέχισαν στην εμβόλιμη αγωνιστική Πανδραμαϊκός και Αμπελόκηποι

Με νίκες συνέχισαν στην εμβόλιμη αγωνιστική Πανδραμαϊκός και Αμπελόκηποι

Με νίκες συνέχισαν στην εμβόλιμη

αγωνιστική Πανδραμαϊκός και Αμπελόκηποι

Πραγματοποιήθηκε σήμερα η τρίτη αγωνιστική – εμβόλιμη, με τον Πανδραμαϊκό να κερδίζει εκτός έδρας με 3-0 την Αναγέννηση Θαλασσιάς. Ο Μπερούκας άνοιξε το σκορ για τη δραμινή ομάδα στις αρχές του β’ ημιχρόνου με τον Μουδούρογλου 15 λεπτά αργότερα να κάνει το 0-2 και το 0-3 έγραψε ο Μπερούκας πετυχαίνοντας δεύτερο γκολ στο παιχνίδι. Πλέον η δραμινή ομάδα πήρε τη δεύτερη συνεχόμενη νίκη στο πρωτάθλημα και περιμένει τον Ηρακλή Αμπελοκήπων στο ντέρμπι της 4ης αγωνιστικής.

Την πρώτη της νίκη στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής σημείωσαν και οι Αμπελόκηποι με τη δραμινή ομάδα να κερδίζει με 2-1 την ομάδα του Διδυμότειχου. Το 1-0 έκανε στο 60’ ο Ηλιόπουλος και 20’ αργότερα ο Χατζηδημητρίου πέτυχε το 2-0 με τους φιλοξενούμενους να μειώνουν στις καθυστερήσεις του αγώνα για να κάνουν το τελικό 2-1.