Home > Αθλητικά > ΠαμπαίδωνΑΒ – Παγκορασίδων Τρία χάλκινα μετάλλια ο ΚΟΔ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

ΠαμπαίδωνΑΒ – Παγκορασίδων

Τρία χάλκινα μετάλλια ο ΚΟΔ

στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης

Ολοκληρώθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κολύμβησης ΠαμπαίδωνΑΒ – Παγκορασίδων που πραγματοποιήθηκε στον Βόλο το περασμένο τριήμερο (12-15 Ιουλίου).

Οι αθλητές του ΚΟΔ επέστρεψαν με 3 χάλκινα μετάλλια και με αρκετές θέσεις στην τελική οχτάδα κατάταξης των αγωνισμάτων.

τοπχαναλης Μιχαηλ

Πιο συγκεκριμένα ο αθλητής Τοπχαναλής Μιχαήλ κατέκτησε στο χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Μικτή Ατομική με χρόνο 2’25’’80, καθώς και την 4η θέση στα 400μ μικτή Ατομική και στα 200μ Πρόσθιο στην κατηγορία Παμπαίδων Β.

μιχαηλιδης Βασίλης

Στην ίδια κατηγορία ο αθλητής Μιχαηλίδης Βασίλης κέρδισε το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ Ελεύθερο με χρόνο 59’’69, καθώς και την 4η θέση στα 50μ Πεταλούδα.

τσοκακτσιδου κυριακη

Η αθλήτρια του ΚΟΔ Τσοκακτσίδου Κυριακή στην κατηγορία Παγκορασίδων Α κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Ύπτιο με χρόνο 2’29’’07 και την 8η θέση στα 100μ Ύπτιο.

Ο αθλητής Κιορσάββας Μιλτιάδης στα 3 αγωνίσματα που συμμετείχε τερμάτισε 4ος στα 200μ Μικτή Ατομική, 6ο2 στα 400μ Μικτή Ατομική και 8ος στα 100μ Πεταλούδα στην κατηγορία Παμπαίδων Α.

Στα ομαδικά αγωνίσματα η ομάδα σκυτάλης mix στην κατηγορία Παμπαίδων-Παγκορασίδων Β  με του αθλητές Τοπχαναλή Μιχαήλ, Κωνσταντινίδου Ιωάννα, Μιχαηλίδη Βασίλη και Ορφανίδου Ελένη τερμάτισαν στην 8η θέση στα 4χ100μ Ελεύθερο.

Η  αποστολή του ΚΟΔ απαρτιζόταν από τους: Δερβεντλή Κυριακή, Κιορσάββα Μιλτιάδη, Κουμπατή Σοφία, Κωνσταντινίδου Ιωάννα, Μιχαηλίδη Βασίλη, Ορφανίδου Ελένη, Πλατάνου-Ζάπρη Μαρκέλα, Τοπχαναλή Μιχαήλ, Τσακιρίδη-Τομπαίδη Δημήτρη, Τσοκακτσίδου Κυριακή.