Home > Αθλητικά > Πανδραμαϊκός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0 Εκεί ψηλά στην κορυφή !

Πανδραμαϊκός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0 Εκεί ψηλά στην κορυφή !

Πανδραμαϊκός-Δόξα Κάτω Καμήλας 1-0

Εκεί ψηλά

στην κορυφή!

Ο Πανδραμαϊκός κάνοντας ένα εντυπωσιακό πρώτο ημίχρονο, κατάφερε να σκοράρει και να κρατήσει το σκορ μέχρι το τέλος με 1-0 απέναντι στη Δόξα Κάτω Καμήλας. Με τους τρεις βαθμούς της νίκης ο Πανδραμαϊκός βρίσκεται στη 2η θέση, πίσω 1 βαθμό από Πανσερραϊκό και Χρυσούπολη που ισοβαθμούν στην 1η θέση.

Στο 1ο ημίχρονο οι παίκτες του Μπάμπη Καζεπίδη είχαν την κατοχή της μπάλας και τον έλεγχο του αγώνα. Απείλησαν στο πρώτο τέταρτο με τον Μπερούκα και στο 16’ ο επιθετικός του Πανδραμαϊκου με κεφαλιά έκανε τα 1-0.  Στο 38’ ο Μπερούκας βγήκε απέναντι από τον Σαββίδη, όμως ο τερματοφύλακας των φιλοξενούμενων κράτησε το 1-0.

Στην επανάληψη οι παίκτες της δραμινής ομάδας μπήκαν με την ίδια όρεξη για το θετικό αποτέλεσμα και στο 50’ το σουτ του Μπερούκα σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι. Λίγο πριν το τέλος του αγώνα, οι παίκτες του Δουλγέρη βγήκαν μπροστά για να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, όμως ο Πανδραμαϊκός κράτησε το σκορ και πήρε τρεις ακόμα πολύτιμους βαθμούς.

Πανδραμαϊκός(Καζεπίδης): Κιουμουρτζής(46’ Παγκάκης), Κεχαγιάς, Βασιλειάδης(74’ Κονταξής), Παυλίδης, Αϊβάζης, Βραμέντζαλης, Αχαλινόπουλος(80’ Γιαννίκης), Αθανασιάδης(71’ Τσελεμπής), Μπελμάνη, Διαμαντίδης, Μπερούκας.

Δόξα Κάτω Καμήλας(Δουλγέρης): Σαββίδης, Παπανικολάου, Τσομαχασβίλη, Τσουμχάη(84’ Μακούσης)Ζάντσιος,Μπίλης(74 Σαρέγκος), Μπονέρης(55΄Γεράκης), Κεχαγιάς, Κωνσταντινου, Μίγκας, Παπαδόπουλος