Home > Αθλητικά > Πανδραμαϊκός – Ηρακλής 1-0 – Ο Μουδούρογλου έδωσε το τρίποντο της νίκης στην ομάδα της Δράμας

Πανδραμαϊκός – Ηρακλής 1-0

Ο Μουδούρογλου έδωσε το τρίποντο

της νίκης στην ομάδα της Δράμας

Το γκολ του Μουδούρογλου λίγο πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου ήταν αρκετό για να δώσει την τρίτη συνεχόμενη νίκη στην ομάδα της Δράμας. Ο Πανδραμαϊκός κέρδισε με 1-0 τον Ηρακλή και σκαρφάλωσε ακόμα πιο ψηλά στον πίνακα της βαθμολογίας, με τους παίκτες του Μπάμπη Καζεπίδη να είναι καλύτεροι αγωνιστικά στα 90 λεπτά του αγώνα. Οι φιλοξενούμενοι τελείωσαν το παιχνίδι με δέκα παίκτες, καθώς στο 85’ αποβλήθηκε ο Φυτανίδης.

Το παιχνίδι των Αμπελοκήπων, όπως και άλλα παιχνίδια στην κατηγορία αναβλήθηκαν λόγω ύποπτων κρουσμάτων κορωνοϊού.

Οι συνθέσεις του αγώνα:

ΠΑΝΔΡΑΜΑΪΚΟΣ: Κιουμουρτζής, Κονταξής, Κεχαγιάς,  Κωνσταντάρας, Αχαλινόπουλος,Αιβαζης, Πατένταλης, Θεοδωρίδης, Μουδούρογλου,Μπεμάνι,Θεοδωρίδης

ΗΡΑΚΛΗΣ:Αθανασίου, Φυτανίδης, Παναγιωτίδης (46΄ Μετάι), Κανακούδης, Καθάριος (58΄ Εμμανουηλίδης), Ματθαίου (49΄Μάντικας), Παπαδημητρίου (62΄ Ιορδανίδης), Πουρτουλίδης, Χατζής (46΄Μαγκούτης), Πιπερτζής και Τσίτας