Home > Αθλητικά > Πανδραμαϊκός – Ν. Ζυγός 2-0 Κερδίζει και εντυπωσιάζει !

Πανδραμαϊκός – Ν. Ζυγός 2-0 Κερδίζει και εντυπωσιάζει !

Πανδραμαϊκός – Ν. Ζυγός 2-0

Κερδίζει

και εντυπωσιάζει!

Του Γιάννη Κιοσίδη

Ο Πανδραμαϊκός πέτυχε έναν ακόμη στόχο στην 5η αγωνιστική κερδίζοντας με 2-0 τον Ζυγό και συνεχίζει να εντυπωσιάζει και να βγάζει αισιοδοξία για την συνέχεια του πρωταθλήματος της Γ’ Εθνικής. Το πολύ καλό ξεκίνημα προκαλεί σαφώς ικανοποίηση στην ομάδα και στον κόσμο ωστόσο όλοι γνωρίζουν ότι ακόμη βρισκόμαστε στην αρχή του πρωταθλήματος και ο δρόμος παραμένει μακρύς.

padram1

Σε ένα μέτριο από πλευράς ποιότητας 1ο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι απείλησαν μόλις στο 5’ με σουτ του Καλογιάννη, όμως ο Κιουμουρτζής έδιωξε δύσκολα σε κόρνερ. Κυρίαρχο χαρακτηριστικό του παιχνιδιού στο πρώτο 45λεπτό ήταν οι δυνατές μονομαχίες στον χώρο του κέντρου με τον Πανδραμαϊκό να απειλεί στο 25’ με σουτ του Τσελεπή, όμως η μπάλα πέρασε άουτ. Στην επανάληψη ο Πανδραμαϊκός έπιασε στον ύπνο την άμυνα του Ζυγού και συγκεκριμένα ο Αχαλινόπουλος με έξυπνη παράλληλη σέντρα στο 50’ έστρωσε την μπάλα στο Μπερούκα, ο οποίος δεν δυσκολεύτηκε να σπρώξει την μπάλα στα δίχτυα. Οι παίκτες του Πανδραμαϊκού συνέχισαν να πιέζουν για να πετύχουν το δεύτερο γκολ που θα κλείδωνε την νίκη. Στο 55΄ κεφαλιά του Αχαλινόπουλου η μπάλα πέρασε δίπλα από το κάθετο δοκάρι, ενώ στο 69’  σουτ του Τσελεπή από το σημείο του πέναλτι δεν βρήκε στόχο. Είκοσι λεπτά πριν το τέλος του αγώνα ο Μπερούκας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή από τον Μανιά και ο επιθετικός του Πανδραμαϊκού από τα έντεκα μέτρα έκανε το 2-0. Μέχρι το τέλος του αγώνα ο Πανδραμαϊκός κράτησε την νίκη και τους τρεις βαθμούς χωρίς να δυσκολευτεί σκαρφαλώνοντας στην 4η θέση της βαθμολογίας.