Home > Αθλητικά > Πανδραμαϊκός – Πανσερραϊκός 0-1 Ψυχρολουσία για τον Πανδραμαϊκό στις καθυστερήσεις

Πανδραμαϊκός – Πανσερραϊκός 0-1

Ψυχρολουσία για τον Πανδραμαϊκό

στις καθυστερήσεις

Το γκολ του Γεωργιάδη στις καθυστερήσεις ήταν αρκετό για να δώσει τη νίκη με 1-0 στον Πανσερραϊκό στο ντέρμπι κορυφής, στη Δράμα για την 15η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του Α’ Ομίλου.

Ο Πανσερραϊκός μπήκε πιο δυνατά, είχε την κατοχή της μπάλας, όμως ο Πανδραμαϊκός  απείλησε στο 20’ με τον Αχαλινόπουλο, ενώ δύο λεπτά αργότερα, ο Τσιμίκας με δυνατό σουτ απείλησε την εστία του Παγκάκη για τον Πανσερραϊκό. Στο 40’ ήρθε η διπλή απόκρουση του Παγκάκη σε σουτ του Γκούρτσα και Πολύζου, ενώ λίγο πριν το τέλος του ημιχρόνου το σουτ του Μπελμάνι πέρα μόλις άουτ.

Στην επανάληψη, ο Πανδραμαϊκός έδωσε χώρο στον Πανσερραϊκό προσπαθώντας να «χτυπήσει» το παιχνίδι στην αντεπίθεση με τον Μπερούκα. Για τον Πανσερραϊκό, ο  Γκούρτσας είχε την μεγαλύτερη ευκαιρία στην επανάληψη, όταν βρέθηκε στην μικρή περιοχή, όμως το πλασέ του πέρασε ψηλά άουτ. Κι ενώ όλα έδειχναν πως το παιχνίδι θα τελείωνε ισόπαλο, το κερδισμένο φάουλ λίγο έξω από τη μεγάλη περιοχή έδωσε την ευκαιρία στον Γεωργιάδη με απευθείας φάουλ να κάνει το 0-1 στις καθυστερήσεις του αγώνα.

Με τη νίκη αυτή ο Πανσερραϊκός ξέφυγε στους πέντε βαθμούς, καθώς και η Χρυσούπολη ηττήθηκε από τον Ορφέα Ξάνθης.