Home > Αθλητικά > Πανσερραϊκός – Δόξα 3-4

Πανσερραϊκός – Δόξα 3-4

Με μια πολύ καλή εμφάνιση, με τέσσερα τέρματα, ένα δοκάρι και αρκετές χαμένες ευκαιρίες για περισσότερα γκολ, η Δόξα ολοκλήρωσε νικηφόρα την παρουσία της στο φετινό πρωτάθλημα, κερδίζοντας μέσα στο δημοτικό στάδιο των Σερρών, τον Πανσερραϊκό με 4-3.

Απέναντι σε έναν πολύ αξιόμαχο αντίπαλο που έπαιξε πολύ καλά, αν καν ήδη υποβιβασμένος, η Δόξα αντέδρασε άμεσα στο γκολ με το οποίο ο Δούμτσιος άνοιξε το σκορ στο 29,’ ισοφαρίζοντας με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Αρναρέλλη στο 31’. Το αυτογκόλ του Μακούση στο 38’ έδωσε προβάδισμα στους «μαυραετούς» που κράτησε και πάλι μόλις δύο λεπτά αφού στο 40’ ο Πόζογλου ισοφάρισε με πέναλτι.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Δόξα πέρασε μπροστά στο σκορ με τον Κουσκουνά στο 53’ για να ισοφαρίσει ο Ενομό σε 3-3 στο 80’. Δευτερόλεπτα πριν την εκπνοή του τρίλεπτου των καθυστερήσεων ο Αρναρέλλης με κεφαλιά έκανε το τελικό 4-3.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Στοϊλας) ‘Αντμαν, Στέβιτς (67′ Ποζατζίδης), Μακούσης, Σιάκκας, Τσελεπίδης, Ναζίμ, Γιακσής, Πόζογλου, Ενομό, Δούμτσιος, Πέτρου.

ΔΟΞΑ (Βασιλακάκης) Βούρας, Σπυρόπουλος, Πεταυράκης, Ριζογιάννης, Γκότοβος, Γουνδουλάκης (79′ Γεωργιάδης) , Βιτλής, Στεφάνοβιτς (69′ Σιώπης), Αρναρέλλης, Λίτσκας, (46′ Ματσούκας)Κουσκουνάς.

ΚΩΣΤΑΣ ΒΑΣΙΛΑΚΑΚΗΣ

«Ήταν ένα καλό παιχνίδι, ο επίλογος του πρωταθλήματος. Πιστεύω ότι ευχαριστήθηκε ο κόσμος, είδε πολλά γκολ. Εμείς θέλαμε τη νίκη για να τελειώσουμε όπως πρέπει. Είχαμε ένα καλό σερί. Ξέραμε ότι ο Πανσερραϊκός ήταν σε μια καλή κατάσταση ανεξάρτητα από τα προβλήματα που είχε και αυτό φαίνεται στα τελευταία αποτελέσματα που είχε με Άρη Εργοτέλη και Παναχαϊκή. Έχει νέους παίκτες που θέλουν την ατομική διάκριση για να μπορέσουν να πάνε ψηλότερα. Αυτό επεσήμανα στους παίκτες μου, ότι πρέπει να παρουσιάσουμε ένα πρόσωπο τέτοιο ώστε να πάρουμε το αποτέλεσμα που θέλουμε για να τελειώσουμε όσο γίνεται πιο όμορφα την φετινή χρονιά. Αξίζουν συγχαρητήρια σε όλους τους παίκτες και των δύο ομάδων. Εύχομαι καλό καλοκαίρι σε όλους».