Home > Αθλητικά > ΠΑΣ Γιάννινα – Δόξα Δράμας 1-0 Κακή εμφάνιση και ήττα για τους Μαυραετούς

ΠΑΣ Γιάννινα – Δόξα Δράμας 1-0 Κακή εμφάνιση και ήττα για τους Μαυραετούς

ΠΑΣ Γιάννινα – Δόξα Δράμας 1-0

Κακή εμφάνιση και ήττα

για τους Μαυραετούς

Την ήττα με 1-0 γνώρισε η Δόξα μέσα στα Γιάννινα στην 8η αγωνιστική της Super League 2, με τους γηπεδούχους να σκαρφαλώνουν στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο ΠΑΣ Γιάννινα ήταν ανώτερος της Δόξας Δράμας από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και η υπεροχή του αυτή έγινε γκολ στο 25′. Μετά από σέντρα του Ξύδα, ο Κριζμάν με ωραία κεφαλιά έστειλε την μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 1-0. Η Δόξα είχε την καλύτερή της ευκαιρία για να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 37’ με κεφαλιά του Κουκόλη, όμως η μπάλα πέρασε ελάχιστα άουτ από το δοκάρι του Χουτεσιώτη.

Στην επανάληψη ο ΠΑΣ προσπάθησε να πετύχει το δεύτερο γκολ για να κλειδώσει τη νίκη, ενώ η Δόξα δεν απείλησε ούτε μία φορά την εστία του Χουτεσιώτη. Η Δόξα κατρακυλάει στην 8η θέση της βαθμολογίας με τα Χανιά να έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο. Ότι έχτισαν οι παίκτες με τη νίκη μέσα στον Πλατανιά το γκρέμισαν με την αγωνιστική τους εικόνα στα παιχνίδια με Λεβαδειακό και Γιάννινα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιαννίκης): Χουτεσιώτης, Σκόνδρας, Παντελάκης, Μπουκουβάλας, Αποστολόπουλος, Σιόντης (76′ λ.τρ. Λιάσσος), Κάστρο, Νάουμετς (71′ Λέο), Ξύδας (60′ Ράντοβατς), Παμλίδης, Κρίζμαν.

Δόξα Δράμας (Ανυφαντάκης): Μένκα, Παπαργυρίου, Μαρκοπουλιώτης (82′ Περέγιο), Οικονόμου, Κρητικός (73′ Κόντος), Πλέγας, Ρόβας, Ιωαννίδης, Κουκόλης, Σιώπης, Χάμοντ.