Home > Αθλητικά > Πρωτάθλημα βόλεϊ Α2 γυναικών Μέτρια εμφάνιση και ήττα του γυμναστικού Μέσα στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης

Πρωτάθλημα βόλεϊ Α2 γυναικών

Μέτρια εμφάνιση και ήττα του γυμναστικού

Μέσα στους Αμπελόκηπους Θεσσαλονίκης

Ελπίδα Αμπελοκήπων – Γ.Σ. Δράμας 3-0

Στα πλαίσια της 5ης αγωνιστικής της Α2 βόλεϊ γυναικών, η δραμινή ομάδα του Γυμναστικού Συλλόγου αντιμετώπισε την Κυριακή το απόγευμα στην Θεσσαλονίκη την ισχυρή Ελπίδα Αμπελοκήπων. Οι παίκτριες του Χρήστου Ηλιόπουλου ξεκίνησαν δυνατά στο 1ο σετ και προηγήθηκαν με 20-22. Στην συνέχεια κάποια λάθος σφυρίγματα των διαιτητών υπέρ των γηπεδούχων έδωσαν το σετ με 25-23 στην Ελπίδα. Επηρεασμένες από τις αποφάσεις των διαιτητών (στο τέλος του πρώτου σετ) στο 2ο σετ οι Δραμινές παίκτριες έκαναν εύκολα λάθη και έχασαν γρήγορα το σετ με 25-6. Στο 3ο σετ πρόβαλαν μεγαλύτερη αντίσταση αλλά τελικά γνώρισαν την ήττα με 25-11.

Μετά το τέλος του παιχνιδιού ο προπονητής της δραμινής ομάδας Χρήστος Ηλιόπουλος, τόνισε: «Παρ’ ότι ξεκίνησε δυνατά στο 1ο σετ αιφνιδιάζοντας τον αντίπαλο παίρνοντας προβάδισμα στο σκορ, στη συνέχεια κάποια λάθος σφυρίγματα υπέρ της γηπεδούχου ομάδος, μας στέρησαν το 1ο σετ. Η ψυχολογία των νεαρών παικτριών επηρεάστηκε αρνητικά και είχε ως επακόλουθο να χάσουμε εύκολα τα 2 επόμενα σετ. Πρέπει να συσπειρωθούμε και στο επόμενο παιχνίδι με τον Λαγκαδά να επιστρέψουμε στα θετικά αποτελέσματα. Χρειαζόμαστε για άλλο ένα εντός έδρας παιχνίδι την συμπαράσταση των Δραμινών φιλάθλων για να μας δώσουν την απαραίτητη ώθηση, στην κατάκτηση της νίκης».

Τα σετ: 25-23, 25-6, 25-11

ΕΛΠΙΣ (Χρυσομαλλίδης): Αποστολίδου, Παπάζογλου, Γκόλτσιου, Ι. Σουπιώνη, Τ. Αρμουτσή, Τσουκαλά, Ε. Σουπιώνη (λ) – Αργυρίου (λ), Αθανασιάδου, Ράντοβιτς, Παπαδοπούλου, Μ. Αρμουτσή.

ΓΣ ΔΡΑΜΑΣ (Ηλιόπουλος): Μακρή, Δερμεντζή, Τόλιου, Δασκάλου, Νικολάογλου, Σαββίδου, Τσιαμούρα (λ) – Κόσσου (λ), Δρόσου, Καμπάταγη, Κεραμιτσοπούλου, Κανίκατσικ, Ναλμπάντη.Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 5ης αγωνιστικής:

Ελασσόνα – Λαγκαδάς 3-0

ΕΑ Λάρισας – Τρίκαλα 3-2

Ν. Γενιά – Σταυρούπολη 3-0

Αλεξ/λη – Ν. Βότσης 0-3

ΑΟ Καβάλα – Πεύκα 1-3