Home > Αθλητικά > Σάρωσαν τα μετάλλια οι αθλητές του Α.Ο. Δράμας-Αγώνας δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Σάρωσαν τα μετάλλια οι αθλητές του Α.Ο. Δράμας-Αγώνας δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Αγώνας δρόμου σε ανώμαλο έδαφος

Σάρωσαν τα μετάλλια

οι αθλητές του Α.Ο. Δράμας

Την περασμένη Κυριακή 19 Ιανουαρίου στο χώρο του αεροδρομίου στο Ζυγό, η Ε.Α.Σ. Σέγας Ανατολικής Μακεδονίας-Θράκης σε συνεργασία με τα Σωματεία της Ξάνθης, ΑΠΟΦΚΑ και Α.Π.Σ Διομήδη, την υποστήριξη του Δήμου Αβδήρων, του 4ου Σώματος Στρατού και του Συλλόγου Δρομέων Ξάνθης «xanthirunners», διοργάνωσε τον Αναπτυξιακό αγώνα δρόμου σε ανώμαλο έδαφος.

AULITIKO2

Oι αθλητές του Α.Ο. Δράμας, οι οποίοι πήραν μέρος στην διοργάνωση και πέτυχαν σπουδαίες διακρίσεις μετά τις επιτυχίες στα «Βαλδίρκεια». Οι αθλητές, του Α.Ο.Δράμας, σάρωσαν τα μετάλλια με τον Στέφανο Τζιερτζίδη να παίρνει την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία των εφήβων στα 5.000 μ.. Η Φωτεινή Δημητριάδου, κατέκτησε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Κ16 στα 3.000 μ., και η Μαρία Τζιερτζίδου, κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 2.000 μ., στην κατηγορία Κ14.

AULITIKO

Ο Θόδωρος Κεραμιδάς, κατέλαβε την 5η θέση στην κατηγορία Κ16 στα 4.000 μ.. Η Ναταλία Ζαγιάκου, κατέκτησε την 5η θέση, στα 3.000 μ., στην κατηγορία Κ16. Οι υπόλοιποι αθλητές του Α.Ο. Δράμας, Αθανασία Μπαντή, Αναστασία Ζαγιάκου, ο Χαράλαμπος Σαββίδης, η Ιωάννα Βασιλειάδου και η Ζωή Βασιλειάδου, κατάφεραν και πλασαρίστηκαν σε πολύ καλές θέσεις.