Home > Αθλητικά > Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας ο Πανδραμαϊκός Πρόκριση στην παράταση με 2-1 απέναντι στον Μακεδονικό Φούφα

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου Ελλάδας ο Πανδραμαϊκός

Πρόκριση στην παράταση

με 2-1 απέναντι στον Μακεδονικό Φούφα

Τον Μακεδονικό Φούφα υποδέχθηκε το απόγευμα της Κυριακής στο Δημοτικό (πρώην Εθνικό) στάδιο Δράμας ο Πανδραμαϊκός  στα πλαίσια της β’ φάσης του κυπέλλου Ελλάδας.

Το 1-0 έκανε ο  Γιαννίκης στο 24’ αλλά τρία λεπτά αργότερα ο Μαυροματίδης ισοφάρισε σε 1-1.

Στο πρώτο ημίχρονο ακυρώθηκε γκολ για τον Πανδραμαϊκό ως οφ σάιτ με τον Μπερούκα και για τους φιλοξενούμενους γκολ του Τζουβάρα και αυτό ως οφ σάιτ. Η κανονική διάρκεια του παιχνιδιού τελείωσε 1-1. Με την  έναρξη της παράταξης ο Μπερούκας από κοντά έκανε το 2-1 και η δραμινή ομάδα κράτησε το σκορ μέχρι το τέλος και πέρασε στην τρίτη φάση του κυπέλλου.

Οι συνθέσεις:

Πανδραμαϊκός (Καζεπίδης): Κιουμουρτζής, Κεχαγιάς, Κονταξής, Αϊβάζης (66΄ Βασιλειάδης), Βραμέντσαλης, Γιαννίκης, Λίπο, Μπελμάνι, Τσελεπής (70΄ Λυκίδης), Διαμαντίδης (97΄ Υψηλός), Μπερούκας (115΄ Μουζενίτωφ).

Μακεδονικός Φούφας (Τούνας): Ι. Μπίντσης, Τζουβάρας, Κοπατσάρης, Φ. Τουλουμενίδης (54΄ Κ. Τουλουμενίδης), Ν. Μπίντσης, Χαραλαμπίδης, Τοπάλης, Σπανδωνίδης (86΄ Πολυχρονίδης), Μαυροματίδης, Τζενόλι (47΄ Κοντογουλίδης), Αιχμαλωτίδης (100΄ Ρουγκάτσος).