Home > Αθλητικά > Στίβος Με επιτυχία οι διασυλλογικοί αγώνες Κ18 στη Δράμα Αναλυτικά οι επιδόσεις και διακρίσεις των Δραμινών αθλητών

Στίβος Με επιτυχία οι διασυλλογικοί αγώνες Κ18 στη Δράμα Αναλυτικά οι επιδόσεις και διακρίσεις των Δραμινών αθλητών

Στίβος

Με επιτυχία οι διασυλλογικοί

αγώνες Κ18 στη Δράμα

Αναλυτικά οι επιδόσεις και διακρίσεις των Δραμινών αθλητών

 

Στην πόλη της Δράμας πραγματοποιήθηκαν με επιτυχία για τον 1ο όμιλο  οι αγώνες του διασυλλογικού πρωταθλήματος Κ18 με τη συμμετοχή νεαρών αθλητών και αθλητριών από 25 Αθλητικούς Συλλόγους της Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

SKAD

Από αριστερά η Γρηγοριάδου Σοφία του ΣΚΑ Δράμας με το αργυρό μετάλλιο και αριστερά η Χριστοφυλλάκη Παυλίνα του Α.Σ. Δοξάτου με το χάλκινο μετάλλιο. Στην μέση η  Μοσχολιού Αθανασία του ΟΦΚΑ Σερρών που κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο.

Ο Γιάννης Καριωτίδης (Φίλιππος Καβάλας) ήταν νικητής σε μήκος και τριπλούν με 6,93 μ. (2,00) και 14,24 μ. (-0,1), ενώ ο Θοδωρής Ζιώγας (ΓΑΣ Βισάλτης) επικράτησε με 69,92 μέτρα. Στα 100 μ. κορασίδων, η Ελένη Βάσου (ΓΣ Σερρες 93) ήταν νικήτρια στα 100 μ.  με 12.59 (2,5) , ενώ στα 200 μ. η Ευαγγελία Μανωλάκη (ΓΣ Σέρρες 93) πέτυχε 26.38 και άφησε δεύτερη την 15χρονη Νικολέτα Σαρατσίδου (ΣΚΑ Δράμας) 26.60. Εντυπωσιακή ήταν η παρουσία των Δραμινών αθλητών που, είτε διακρίθηκαν ανεβαίνοντας στο βάθρο, είτε κατάφεραν να συναγωνιστούν με άλλους αθλητές αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

SKAD1

Στο ακόντιο η Καταρτζή Αθανασία του ΟΦΚΑ Σερρών με το χρυσό μετάλλιο, στην 2η θέση η Χριστοφυλλάκη Παυλίνα του Α.Σ. Δοξάτου με το αργυρό μετάλλιο και στην 3η θέση η Τσίνογλου Σοφία του ΣΚΑ Δράμας με το χάλκινο μετάλλιο.

Ο Ζιμπίδης Χρυσοβαλάντης πήρε το αργυρό μετάλλιο στους παίδες στα 100 μ. Στα 4*100 ο Πολυνίκης Δράμας κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο με 48,28. Στο ακόντιο ο Καραγιαννίδης Κωνσταντίνος του Α.Σ. Δοξάτου πήρε το χάλκινο μετάλλιο με 43,06, ενώ στο μήκος ο Γκαρμπούνης Δημήτρης του Πολυνίκη πήρε το χάλκινο μετάλλιο.  Στο ύψος ο Δασκάλου Δημήτρης του Πολυνίκη πήρε το αργυρό μετάλλιο, ενώ στις κορασίδες η Κοβάτση Μαρία πήρε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 2.000 Φ.Ε. Η Σαρατσίδου Νικολέτα στα 2οο Μ. του ΣΚΑ Δράμα κατέλαβε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο, ενώ στα 400 Ε.Μ.Π η Παστραφίδου Μαρία του ΣΚΑ Δράμας πήρε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο. Στα 3.000 Μ. η Καμνιάτσου Θεοφανία αθλήτρια του Πολυνίκη πήρε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο, ενώ στην 2η και 3η θέση ήταν δύο αθλήτριες του ΣΚΑ Δράμας η Κωνσταντινίδου Ευφημία και Ζαφειροπούλου Μαρία αντίστοιχα.

Η ομάδα του 4Χ100 του Πολυνίκη

H ομαδα του 4×100 του Πολυνίκη Δράμας που κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο

Η Αραμπατζή Ελένη στα 400 μ. κατέλαβε το χάλκινο μετάλλιο αθλήτρια του ΣΚΑ Δράμας, ενώ η Γιάγκου Παρασκευή την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 800 μ. Η Χριστοφυλλάκη Παυλίνα αθλήτρια του Α.Σ. Δοξάτου πήρε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στο ακόντιο και την τρίτη θέση η Τσίνογλου Σοφία του ΣΚΑ Δράμας.

Αθλητές του Πολυνίκη Παίδων Κορασίδων 01

Αθλητές του Πολυνίκη Παίδων Κορασίδων

Στη σφαίρα η Γρηγοριάδου Σοφία του ΣΚΑ Δράμας πήρε το αργυρό μετάλλιο και η Χριστοφυλλάκη Παυλίνα αθλήτρια του Α.Σ. Δοξάτου πήρε το χάλκινο μετάλλιο

 

Αναλυτικά οι επιδόσεις

και διακρίσεις των Δραμινών αθλητών

Παίδες                                                                                                 

Τελική κατάταξη 100Μ Παίδων      

2              Ζιμπίδης Χρυσοβαλάντης            2002       ΣΚΑ Δράμας 11.49           (+o.1)

9              Δραγουμανίδης Ιωακείμ              2003       ΣΚΑ ΔΡΆΜΑΣ    12.22

11           Σλιατσης Δημήτριος       2002       Α.Σ Δοξάτου     12.36

13           Αθανασιάδης Βασίλειος              2003       ΣΚΑ Δράμας  12.49

16           Αναγνώστου Αναστάσιος           2004        Α.Σ Δοξάτου     12.82

 

Τελική κατάταξη 200Μ      

5              Ζιμπίδης Χρυσοβαλάντης            2002       ΣΚΑ Δράμας 23.54

12           Αθανασιάδης Βασίλειος              2003       ΣΚΑ Δράμας 25.25

17           Σλιατσης Δημήτριος 2002    Α.Σ Δοξάτου               25.98

18           Παπατσικέλας Χαράλαμπος       2005       Πολυνίκης Δράμας         26.54

3000Μ  

6              Δημητριάδης Στυλιανός               2005       ΣΚΑ Δράμας 10.50.63

400ΕΜΠ  

4              Πλατσρακης Δρημήτριος             2003       ΣΚΑ Δράμας       1.10.17

Τελική κατάταξη 400Μ  

9              Σεξενίδης Νικόλαος       2003       Πολυνίκης Δράμας         58.36

800Μ        

5              Ορφανίδης Ανέστης       2002       Πολυνίκης Δράμας        2.33.63

Ακόντιο

3              Καραγιαννίδης Κωνσταντίνος   2004       Α.Σ Δοξάτου      43.06

4              Παστραφίδης Ευστράτιος           2003       ΣΚΑ Δράμας       40.74

5              Λυπόπουλος Γεώργιος  2003       Α.Σ Δοξάτου      39.60

Δίσκος         

4              Μενζιτζόγλου Ευστάθιος 2002   ΣΚΑ Δράμας       38.42

Mήκος   

3              Γκαρμπουνης Δημήτριος 2003   Πολυνίκης Δράμας 6.51

8              Θεοδωρίδης Ηλίας          2005       ΣΚΑ Δράμας 5.52

13           Τοπαρλακης Χρήστος    2005  Α.Σ Δοξάτου           5.23

19           Ανδρέογλου Νεκτάριος   2005 ΣΚΑ Δράμας    4.30

Σφαίρα    

6              Καραγιαννίδης Κωνσταντίνος  2004  Α.Σ Δοξάτου  12.61

7              Χαντζίδης Δημήτριος     2002 Α.Σ Δοξάτου 12.02

9              Μενζιλτζογλου Ευστάθιος 2002 ΣΚΑ Δράμας       11.49

10           Γαβρας Σταύρος              2003       ΣΚΑ Δράμας       10.85

13           Μαντζικος Νικόλαος      2004       ΣΚΑ Δράμας       07.00

 Ύψος         

2              Δασκάλου Δημήτριος    2003 Πολυνίκης Δράμας               1.72

Αναστασιάδης Ισαάκ    2003 Α.Σ Δοξάτου            Α

 Κορασίδες                                                                                                         

 Τελική κατάταξη 100Μ      

5              Μολλα Χρυσή   2005       Α.Σ Δοξάτου  13.17

6              Κανάκη Ευσταθία – Αθηνά 2003               Α.Σ Δοξάτου 13.20

9              Καρυπίδου Ελπίδα 2003 ΣΚΑ Δράμας     13.30

11           Πασσου Πασχαλία 2002  ΣΚΑ Δράμας    13.57

14           Σαρατσίδου Άννα 2004 ΣΚΑ Δράμας  13.67

16           Τζιγγίζη Αγνή 2003 Α.Σ Δοξάτου                13.91

17           Καραγιαννίδου Κωνσταντίνα    2003       ΑΟ Δράμας        14.04

23           Καρρά Δάφνη   2004   ΣΚΑ Δράμας          14.53

25           Ζαγοράκη Αντιγόνη  2004 Α.Σ Δοξάτου 14.65

26           Γιαλαμά Θεοδώρα          2005       Πρωτέας Aλεξ/πολης     14.72

30           Σεργιάδου Δέσποινα     2003       ΣΚΑ Δράμας       15.08

33           Παυλίδου Αλεξάνδρα   2004       ΑΟ Δράμας        15.22

34           Φακίρη Ευδοξία               2005       ΣΚΑ Δράμας       15.29

36           Μιχαηλίδου Αρχοντία   2003       ΑΟ Δράμας        15.63

37           Λεκα Κωνσταντίνα         2005       ΑΟ Δράμας        15.79

1500Μ     

5              Αντζα Δήμητρα                2005       ΣΚΑ Δράμας       5.33.83

8              Ζαφειροπούλου Μαρία               2003      ΣΚΑ Δράμας       5.47.89

2000Φ.E.    

1              Κοβάτση Μαρία  2003   ΣΚΑ Δράμας  7.38.49

Τελική κατάταξη 200Μ   

2              Σαρατσίδου Νικολέτα  2004       ΣΚΑ ΔΡΆΜΑΣ     26.60     (+0.5)

5              Νικολαΐδου Αθανασία 2005       Πολυνίκης Δράμας         27.23

7              Παστραφίδου Μαρία    2002       ΣΚΑ Δράμας       27.82

8              Τσιμπλίδη Αδριάνα        2003       ΣΚΑ Δράμας       27.88

17           Καραγιαννίδου Κωνσταντίνα  2003 ΑΟ Δράμας  29.20

20           Ελευθεριάδου Ελένη  2005 ΣΚΑ Δράμας                30.91

3000Μ          

1              Καμνιατσιου Θεοφανία               2002       Πολυνίκης Δράμας         11.28.28

2              Κων/νίδου Ευφημία  2004 ΣΚΑ Δράμας 11.48.01

3              Ζαφειροπούλου Μαρία               2003       ΣΚΑ Δράμας       12.56.80

400ΕΜΠ   

1              Παστραφίδου Μαρία    2002       ΣΚΑ Δράμας       1.12.42

Τελική κατάταξη 400Μ    

3              Αραμπατζή Ελένη 2002 ΣΚΑ Δράμας 1.03.07

800Μ   

2              Γιάγκου Παρασκευή  2003   ΣΚΑ Δράμας  2.28.58

4              Τζαμτζή Σταυρούλα        2004       ΣΚΑ Δράμας 2.34.61

6              Ηλιάδου Ευαγγελία  2004   ΣΚΑ Δράμας                2.41.19

9              Ζαγιακου Ναταλία 2005  ΣΕΓΑΣ ΑΟ Δράμας        2.54.61

10           Παπαδοπούλου Μαρία                2005       ΣΚΑ Δράμας 3.04.34

11           Κατσακίδου Ελισάβετ  2003 Πολυνίκης Δράμας 3.06.16

Aκόντιο     

2              Χριστοφυλλάκη Παυλίνα 2003 Α.Σ Δοξάτου 35.84

3              Τζινογλου Σοφία  2005   ΣΚΑ Δράμας 31.00

8              Δονίδου Αναστασία 2005 Πολυνίκης Δράμας 22.40

Δίσκος     

4              Καπησίζογλου Δήμητρα  2004    ΣΚΑ Δράμας  28.62

5              Γρηγοριάδου Σοφία  2004 ΣΚΑ Δράμας 28.40

9              Παπαδοπούλου Γεωργία 2004   ΣΚΑ Δράμας 16.33

Μήκος   

14           Παναγοπούλου Παναγιώτα        2005       Α.Σ Δοξάτου      4.45

15           Μαρκετακη Μαρία – Σοφία 2004  Α.Σ Δοξάτου 4.29

21           Τζαμτζή Σταυρούλα  2004 ΣΚΑ Δράμας  4.10

22           Αντωνιάδου Χαρίκλεια 2005       Α.Σ Δοξάτου      4.08

25           Δημαρίδου Μαρία  2005  ΣΚΑ Δράμας   4.03

27           Ανδρέογλου Χαρίκλεια                2005       ΣΚΑ Δράμας 3.82

28           Παυλίδου Αλεξάνδρα   2004       ΑΟ Δράμας        3.80

Σφαίρα 

1              Μοσχολιου Αθανασία  2002 ΟΦΚΑ Σέρρες          13.22

2              Γρηγοριάδου Σοφία  2004 ΣΚΑ Δράμας 12.45

3              Χριστοφυλλάκη Παυλίνα 2003  Α.Σ Δοξάτου      12.20

7              Καπησιζογλου Δήμητρα  2004    ΣΚΑ Δράμας       10.50

10           Παπαδοπούλου Σοφία  2002       Α.Σ ΔΟΞΑΤΟΥ     09.63

14           Παπαδοπούλου Γεωργία  2004  ΣΚΑ Δράμας       08.81

21         Δομνίδου Αναστασία      2005       Πολυνίκης Δράμας         06.57

 Ύψος         

4     Κουρσιούμη Μαρία                2005      Α.Σ Δοξάτου      1.38

6              Γεωργίου Χριστίνα 2005  Α.Σ Δοξάτου 1.33

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com