Home > Αθλητικά > Στίβος Κ16 Ξεχώρισαν οι Δραμινοί αθλητές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

Στίβος Κ16 Ξεχώρισαν οι Δραμινοί αθλητές στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

 

Στίβος Κ16

Ξεχώρισαν οι Δραμινοί αθλητές

στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

 

Σε πέντε ομίλους πραγματοποιήθηκε το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Κ16, το οποίο αποτέλεσε μια γιορτή του στίβου με πρωταγωνιστές τους νεαρούς αθλητές και αθλήτριες της χώρας μας.

Οι συνθήκες που διαμορφώθηκαν τη φετινή σεζόν λόγω της πανδημίας, οδήγησαν την ομοσπονδία στην απόφαση της διεξαγωγής της μικρότερης ηλικία κατηγορίας σε πέντε ομίλους, προκειμένου να περιοριστούν οι μετακινήσεις και παράλληλα να δοθεί η ευκαιρία συμμετοχής σε μεγαλύτερο αριθμό αθλητών και αθλητριών-  σε σχέση με ότι ισχύει για τα υπόλοιπα Πανελλήνια Πρωταθλήματα της σεζόν.

SKAS1

Οι αγώνες παρουσίασαν μεγάλο ενδιαφέρον, καθώς πολλά τα παιδιά ξεχώρισαν με τις επιδόσεις τους. Οι αθλητές από τη Δράμα, όλων των Συλλόγων, αγωνίστηκαν στον Α’ όμιλο, στο «Ανθή Καραγιάννη» στην Καβάλα, με συναθλητές από την Ανατολική Μακεδονία και Θράκη.

Ο Σ.Κ.Α.Δράμας, κατάφερε και βγήκε πρώτος στον Α’ όμιλο με 66 βαθμούς στα αγόρια, ενώ ο Α.Σ. Δοξάτου, 19ος με 5 βαθμούς. Στα κορίτσια, ο Σ.Κ.Α.Δ. τερμάτισε στην 5η θέση στην γενική βαθμολογία με 38 βαθμούς, ενώ στην 13η θέση, βρέθηκε ο Αθλητικός Όμιλος Δράμας, με 14 βαθμούς και στην 18η θέση ο Α.Σ. Δοξάτου με 11.5 βαθμούς.

SKAD

AO DRAMAS (1)

SKAD2

Την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε ο Αλέξανδρος Γρηγοράδης στον Ακοντισμό και η Σοφία Τζίνογλου, επίσης στον Ακοντισμό, αθλητές και οι δυο του Σ.Κ.Α.Δράμας. Επίσης, οι αθλητές του ΣΚΑΔ Κάζης, Δημητριάδης και Κορυσίδης, κατέκτησαν την πρώτη θέση στα 3×1.200.

AO DRAMAS1

Στα 2.000 ΦΕ, το χρυσό μετάλλιο κατέκτησε η Φωτεινή Δημητριάδου, αθλήτρια του Α.Ο. Δράμας, με χρόνο 7:33, που αποτελεί και τον δεύτερο καλύτερο χρόνο στην κατηγορία, σε όλους τους ομίλους.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα των Δραμινών αθλητών:                                                                               

200 Μ Εμπόδια Αγόρια          

2-Καρυπίδης Προδρομος-2006- ΣΚΑΔ -28,62

200 Μ Εμπόδια Κορίτσια   

5-Τζαμτζη Σταυρούλα Αναστ-2005-ΣΚΑ Δράμας-31,68

7-Καλουμενου Χαρά-2006-ΣΚΑ Δάμας-32,32

150 Μ Κορίτσια   

5-Μενκσι Ινιρντα-2006- ΣΚΑΔ -20,12

SKAD2

Ακοντισμός 500γρ Κορίτσια        

1-Τζινογλου Σοφία-2005-ΣΚΑΔ-36,19

6-Μανταζέλη Ελένη-2006-ΣΚΑΔ -30,00

1200 Μ Αγόρια  

4-Κάζης Αθανάσιος-2005- ΣΚΑΔ -3,34,08

1200 Μ Κορίτσια    

7-Τζιερτζίδου Μαρία-2007-ΑΟ Δράμας-4,33,75

8-Σαμλίδου Βενετία-2007-ΑΟ Δράμας-4,37,10

Σφαιροβολία 4κ Αγόρια        

3-Λαζαρίδης Παύλος-2005- ΣΚΑΔ-12,59

7-Σακελάρης Φώτιος-2005- ΣΚΑΔ-12,36

8-Χατζημιχαήλ Νικόλαος-2006-ΑΣ Δοξάτου Δράμας-12,00

3000 Μ Κορίτσια         

4-Ζαγιάκου Ερίσα-2005-Αο Δράμας-12,47,85

2000 Μ Φε Αγόρια     

2-Δημητριάδης Στυλιανός-2005-Σκα Δράμας-7,06,32

Δισκοβολία Κορίτσια   

3-Ουρούμη Μελπομένη-2007- ΣΚΑΔ -24,90

AO DRAMAS (1)

2000 Μ Φε Κορίτσια   

1-Δημητριάδου Φωτεινή-2006-ΑΟ Δράμας-7,33,53

Τελική Κατάταξη Εξάθλου Αγόρια Κ 16   

80 Μ Εμπόδια – Μήκος – Σφαιροβολία – Ύψος – Ακοντισμός – 1200 Μ

3-Θεοδωρίδης Ηλίας-2005- ΣΚΑΔ-4006

4-Γκαρμπούνης Θεόφιλος-2005-ΑΣ Πολυνίκης Δράμας-3907

6-Ανδρέογλου Νεκτάριος-2005- ΣΚΑΔ-3301

Σκυταλοδρομία 3 Χ 1200 Μ Αγόρια      

1-Κάζης Αθανάσιος-2005- ΣΚΑΔ -11,27,69

Δημητριάδης  Στυλιανός-2006

Κορυσίδης Ισαάκ-2006

Σκυταλοδρομία 3 Χ 1200 Μ Κορίτσια

3-Κολοβή Μαρίνα-2007- ΣΚΑΔ -14,26,66

Τσέλιου Ελισσάβετ-2007

Ξυπολυτάκη Ταξιαρχούλα-2007

Σκυταλοδρομία 4 Χ 80

7-Τζαμτζή  Σταυρούλα-2005- ΣΚΑΔ -43,23

Καρρά Δάφνη-2005

Παπαδοπούλου Μαρία-2005

Μανιού  Άννα-2005

9-Μολλα Χρυσή-2005-Α.Σ Δοξάτου-43,64

Παναγοπούλου  Παναγιώτα-2005

Χατζοπούλου Δήμητρα-2006

Χειμωνάκη Ελένη-2007

Άλμα σε Ύψος Κορίτσια 

4-Κουρσιούμη Μαρία-2005-ΑΣ Δοξάτου Δράμας-1,45

Άλμα Σε Μήκος        

8-Παναγοπούλου Παναγιώτα-2005-ΑΣ Δοξάτου Δράμας-4,81

80 Μ Κορίτσια  

3-Καρρά Δάφνη-2005-Σ ΣΚΑΔ -11,03

4-Μολλα Χρυσή-2005-ΑΣ Δοξάτου Δράμας-11,06

Σφαιροβολία 3κ Κορίτσια  

7-Μανταζέλη Ελένη-2006- ΣΚΑΔ -8,79

Σκυταλοδρομία 4 Χ 200 Μ Μικτή Αγόρια-Κορίτσια

3-Καρυπίδης Πρόδρομος-2006-ΣΚΑ Δράμας-1,47,21

Καλουμένου Χαρά-2006

Μενσκι Ιριρντα-2006

Δουκίδης Γεώργιος-2006

SKAD

Ακοντισμός 600γρ. Αγόρια  

1-Γρηγοριάδης Αλέξανδρος-2005-ΣΚΑΔ-58,03

3-Βαμβάκιδης Χαράλαμπος-2006- ΣΚΑΔ

7-Χατζημιχαήλ Νικόλαος-2006-ΑΣ Δοξάτου Δράμας-35,14

Άλμα σε Μήκος Αγόρια   

5-Τοπαρλάκης Χρήστος-2005-ΑΣ Δοξάτου Δράμας

 

 

 

 

 

 

WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com