Home > Αθλητικά > Τα παιδιά της Δράμας δε σταματούν.. – Σάκης Βαλαβάνης στον «Π.Τ.»: Αφιερωμένη η νίκη σε Τογανίδη και Τουνγκελίδη

Δράμα 86- Αερωπός Έδεσσας 31-25

Τα παιδιά της Δράμας

δε σταματούν..

Σάκης Βαλαβάνης στον «Π.Τ.»: Αφιερωμένη η νίκη σε Τογανίδη και Τουνγκελίδη

Αήττητη στο πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας Χάντμπολ συνεχίζει η ομάδα της Δράμας μετά από 4 αγωνιστικές. Έτσι, μαζί με τον ΠΑΟΚ, βρίσκονται στην κορυφή του 2ου Ομίλου με επτά βαθμούς. Σήμερα, στην εμβόλιμη αγωνιστική, οι παίκτες του Σάκη Βαλαβάνη μπήκαν δυνατά από το πρώτο λεπτό απέναντι στον Αερωπό Έδεσσας και όσο περνούσε ο χρόνος αύξαναν την απόδοσή τους για να πάνε στο ημίχρονο με πέντε γκολ διαφορά 16-11.

Στον ίδιο ρυθμό συνέχισαν και στο 2ο ημίχρονο οι παίκτες της δραμινής ομάδας και πανηγύρισαν την τρίτη τους νίκη στο πρωτάθλημα με 31-25.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΕΣ-ΒΑΛΑΒΑΝΗΣ

Μετά το τέλος του αγώνα, ο τεχνικός της δραμινής ομάδας, Σάκης Βαλαβάνης δήλωσε στον «Π.Τ.»:  «Ήταν μια σημαντική νίκη για εμάς απέναντι σε μία πολύ καλή ομάδα. Αφιερώνουμε τη νίκη στον Θόδωρο Τογανίδη και του ευχόμαστε περαστικά, μετά από μικρή περιπέτεια υγείας που πέρασε, όπως επίσης και στον Τουνγκελίδη για τον τραυματισμό του είχε στο παιχνίδι.

Συγχαρητήρια αξίζουν στους παίκτες μου που έδειξαν πάθος για τη νίκη σε μία δύσκολη εβδομάδα μετά από συνεχόμενα παιχνίδια».

Τα πεντάλεπτα: 2-1, 5-2, 8-4, 11-7, 14-8, 16-11 (ημχ), 16-14, 19-16, 22-18, 26-20, 27-21, 31-25.

Δράμα ’86 (Βαλαβάνης): Μπέτζιος, Ελ. Παπάζογλου, Σίνα 2, Χαϊτίδης 5, Τουνγκελίδης 1, Δέσπος 4, Παπαδόπουλος 5, Κοτσαμαρίκογλου 1, Θ. Παπάζογλου 2, Βάκκας, Φραγκούλης 2, Θωμίδης 1, Κοβογλανίδης, Πολύδωρος 6, Καφαντάρης 2, Κουρτίδης.

Αερωπός (Πηλαλίδης): Αθανασίου, Κώστας, Ρομπής, Γάτσης, Μαυρόπουλος, Κράλλης 1, Μισαηλίδης 11, Μέτσης 2, Μπούτκαρης, Πάβλοβιτς 2, Βαφείδης 6, Κυριακού 3, Ιωαννίδης, Μουμτζιδέλης, Γιαννούσης.

Διαιτητές: Μπέτμαν – Τζαφερόπουλος. Δίλεπτα: 2/2. Πέναλτι: 0/0 – 3/3

Οι διαιτητές έγραψαν στο φύλλο αγώνα τα εξής: “Στο 34:38 λόγω τεχνικού προβλήματος του ηλεκτρονικού πίνακα (κατά τη διάρκεια του αγώνα είχε ηχητικά σήματα παρεμβολής) χρησιμοποιήσαμε χρονόμετρο χειρός για το υπόλοιπο του αγώνα. Όσες φορές ήχησε η κόρνα χωρίς την εντολή των διαιτητών και της γραμματείας, η κατοχή της μπάλας ήταν στη φιλοξενούμενη ομάδα.