Home > Αθλητικά > Ταεκβοντο Πανελλήνιο πρωτάθλημα Χάλκινο μετάλλιο για τον Σάββα Παρλακίδη- Κοτανίδη

Ταεκβοντο Πανελλήνιο πρωτάθλημα

Χάλκινο μετάλλιο για τον Σάββα Παρλακίδη- Κοτανίδη

Την 3η θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησε ο αθλητής του Α.Σ. Ταεκβοντο «Άτλαντας Προσοτσάνης», Σάββας Παρλακίδης-Κοτανίδης, ο οποίος μετά από πέντε πολύ δύσκολους, νικηφόρους αγώνες κατάφερε να ανέβει στο βάθρο των μεταλλίων. Το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ Εφήβων – Νεανίδων διεξήχθη στην Χαλκίδα 29/9-1/10 και πήραν μέρος 550 αθλητές από 162 Συλλόγους απ’ όλη την Ελλάδα .

22195225_235727913623948_2957142671962784065_n

Ο Παρλακίδης αγωνίστηκε στην κατηγορία Εφήβων 2000-2002, -59κιλα και ήταν ο μικρότερος στην κατηγορία του. Η διάκριση αυτή του εξασφαλίζει μόρια εισαγωγής στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση. Ο Δραμινός αθλητής πέρσι είχε αναδειχθεί Πρωταθλητής Ελλάδος στην κατηγορία Παίδων.