Home > Αθλητικά > Τέσσερα μετάλλια από τον Σύλλογο ΖΕΝ Στο Διεθνές Τουρνουά Taekwondo της Βουδαπέστης

Τέσσερα μετάλλια από τον Σύλλογο ΖΕΝ

Στο Διεθνές Τουρνουά Taekwondo της Βουδαπέστης

Με τη συμμετοχή 51 συλλόγων από 18 χώρες και 427 αθλητές ολοκληρώθηκε το διεθνές τουρνουά ταεκβοντό στη Βουδαπέστη. Ο Δραμινός Σύλλογος ΖΕΝ έλαβε μέρος με τη συμμετοχή 4 αθλητών του συλλόγου. Ο Παζαρλής Χρυσάφης κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο ανδρών στα 74 κιλά και ο Κογκαλίδης Μιχάλης το χρυσό μετάλλιο στους εφήβους στα 78 κιλά. Η Πετροκεχαγιά Αλεξάνδρα έχασε στον τελικό και πήρε τη δεύτερη θέση και το αργυρό μετάλλιο στις κορασίδες στα 51 κιλά. Ο Αδηνελέρ Ιορδάνης κατέκτησε το χάλκινο μετάλλιο στους άνδρες και στα 87 κιλά. Ο προπονητής της αποστολή ήταν ο κ. Νεμψίδης.