Home > Αθλητικά > Με βαλίτσες γεμάτες μετάλλια επέστρεψε ο ΑΣ Προσοτσάνης από το 1ο Προκριματικό Πρωτάθλημα ΤΑEKWONDO

Με βαλίτσες γεμάτες μετάλλια επέστρεψε

ο ΑΣ Προσοτσάνης από το 1ο Προκριματικό

Πρωτάθλημα ΤΑEKWONDO

Με επιτυχίες ολοκλήρωσε την συμμετοχή του ο ΑΣ Ταεκβοντό Άτλαντας Προσοτσάνης το Σαββατοκύριακο 11-12 Φεβρουαρίου 2017 στο 1ο Προκριματικό Πρωτάθλημα ΤΑEKWONDO Βορείου Ελλάδος. Το πρωτάθλημα διοργανώθηκε στην Θεσσαλονίκη συγκεκριμένα στην Χ.Α.Ν.Θ. όπου συμμετείχαν πάνω από 1200 αθλητές μόνο από Βόρεια Ελλάδα. Ο Σύλλογος της Προσοτσάνης συμμετείχε με 25 αθλητές και τερμάτισε στην τρίτη θέση της γενικής κατάταξης.

16 μετάλλια απέσπασε συνολικά ο Σύλλογος της Προσοτσάνης. Αναλυτικά χρυσό μετάλλιο πήραν οι Τασχουνίδου, Τσέλιος Ν., Τσέλιος Κ., Τσέλιος Θ., Μπαρκωφ Α., Σωτηριάδου Ο., Παπαστεργίου Α.. Ασημένιο μετάλλιο κατέκτησαν οι Ακριτίδου Σ., Πηλικίδου Δ., Πουρνάρκας Θ.. Ενώ την τρίτη θέση και το χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν οι Αραμπατζόγλου Κ., Κεραμυδάς Κ., Κεραμυδάς Β., Τσιριμικίδης Β., Λιάπης Σ., Θεοδουλίδης Θ.