Home > Νέα > 34 μετάλλια για τον ΚΟΔ στους κολυμβητικούς αγώνες «Εθνικός 1827»

34 μετάλλια για τον ΚΟΔ στους κολυμβητικούς αγώνες «Εθνικός 1827»

Εξαιρετική ήταν η εμφάνιση της αγωνιστικής ομάδας του ΚΟΔ στους κολυμβητικούς αγώνες «Εθνικός 1927»  που διοργανώθηκαν στην Αλεξανδρούπολη» το σαββατοκύριακο  17-18 Μαρτίου 2018.

Στην αποστολή του ΚΟΔ για τους αγώνες συμμετείχαν 16 αθλητές/τριες: Αφεντουλίδης Μάριος, Δερβεντλή Κυριακή, Καλούδης Γιώργος, Καράογλου Κλεάνθης, Κωνσταντινίδου Ιωάννα, Λιόρδου Χριστίνα, Μαυρογιάννης Χρυσοβαλάντης, Μιχαηλίδης Βασίλης, Μπακάλης Δημήτριος,Μπόχουα Αλέξανδρος Ντουρμπάκου Λευτέρης, Πλατάνου-Ζάπρη Αγγελίκη, Πλατάνου Ζάπρη Μαρκέλα, Τάσκου Ιουλία, Τσακιρίδης Τομπαΐδης Δημήτρης και Τσοκακτσίδου Κυριακή. Η δραμινή ομάδα κατέκτησε συνολικά 34  μετάλλια 14 χρυσά, 11 ασημένια και 9 χάλκινα σε ατομικά και ομαδικά αγωνίσματα.

Η Δερβεντλή Κυριακή κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στα 200μ και 400μ ελεύθερο και ασημένιο μετάλλιο στα 100μ Ύπτιο στην κατηγορία Παγκορασίδες Α

Η Κωνσταντινίδου Ιωάννα κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στα 50μ και 400μ ελεύθερο και ένα ασημένιο μετάλλιο στα 50μ Πεταλούδα στην κατηγορία Παγκορασίδες Β

Ο Μαυρογιάννης Χρυσοβαλάντης κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στα 200μ Ελεύθερο και 100μ Ύπτιο και ένα ασημένιο μετάλλιο στα 200μ Μικτή Ατομική στην κατηγορία Παίδων

Ο Τσακιρίδης Τομπαίδης Δημήτρης στην κατηγορία Παμπαίδων Α κατέκτησε 2 χρυσά μετάλλια στα 50μ και 400μ Ελεύθερο και ασημένιο μετάλλιο στα 200μ Ελεύθερο.

kod

Ο Καλούδης Γιώργος στην κατηγορία Παίδων κατέκτησε χρυσό μετάλλιο στα 200μ Πεταλούδα, το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ Πεταλούδα και το χάλκινο μετάλλιο στα 400μ Ελέυθερο

Ο Μιχαηλίδης Βασίλης κατέλαβε την πρώτη θέση και το χρυσό μετάλλιο στα 200μ πεταλούδα και 2 χάλκινα μετάλλια στα 200μ Ελεύθερο και 400μ Ελεύθερο στην κατηγορία Παμπαίδων Β

Η Πλατάνου Ζάπρη Αγγελική  κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στην κατηγορία Κορασίδων στο αγώνισμα 50μ Ελεύθερο, το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ Πεταλούδα και το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Ελεύθερο.

Η Πλατάνου Ζάπρη Μαρκέλα κέρδισε το χρυσό μετάλλιο στα 100μ Πρόσθιο και το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Πρόσθιο στην Κατηγορία Παγκορασίδες Α.

Η Τσοκακτσίδου Κυριακή στην κατηγορία Παγκορασίδων Β κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στα 100μ Ύπτιο και το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Μικτη Ατομική

Ο Μπακάλης Δημήτριος στην κατηγορία Παίδων κατέκτησε 3 ασημένια μετάλλια στα αγωνίσματα 50μμ Ελεύθερο, 400μ Ελεύθερο και 200μ Πεταλόυδα.

Ο Αφεντουλίδης Μάριος κατέλαβε τη δεύτερη θέση και το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ Ελεύθερο και το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ Μικτή Ατομική στην κατηγορία Παμπαίδων Β.

Ο Ντουρμπάκου Λευτέρης στην κατηγορία Παμπαίδων Α κατέκτησε το ασημένιο μετάλλιο στα 50μ Πεταλούδα και το χάλκινο μετάλλιο στα 100μ Ύπτιο

Η Τάσκου Ιουλία κατέκτησε στην κατηγορία Κορασίδων το χάλκινο μετάλλιο στα 50μ Πεταλούδα

Στα ομαδικά αγωνίσματα, η ομάδα σκυτάλης, στα 4x100μ Ελεύθερο στην κατηγορία Παίδων κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο με τους αθλητές Καλούδη Γεώργιο, Καράογλου Κλεάνθη, Μαυρογιάννη Χρυσοβαλάντη και Μπακάλη Δημήτριο. Προπονητής της δραμινής ομάδας είναι ο Αβραμίδης Σταύρος.