Home > Αθλητικά > Αγχωτική νίκη για τη Δόξα-Ήττα και νέα απώλεια βαθμών για τον Πανδραμαϊκό

Αγχωτική νίκη για τη Δόξα-Ήττα και νέα απώλεια βαθμών για τον Πανδραμαϊκό

Αγχωτική νίκη

για τη Δόξα

Ήττα και νέα απώλεια βαθμών για τον Πανδραμαϊκό

Η Δόξα με γκολ του Χατζηκυριάκου πέντε λεπτά πριν από το τέλος του αγώνα κέρδισε 1-0 την Αλεξανδρούπολη. Στη 14η αγωνιστική της Γ’ Εθνικής του 1ου Ομίλου, η Δόξα πήρε μία αγχωτική νίκη απέναντι στην Αλεξανδρούπολη, χωρίς να εντυπωσιάσει αγωνιστικά και ξέφυγε από την επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Πανδραμαϊκός μετά από 13 αγωνιστικές γνώρισε την ήττα στο πρωτάθλημα με 2-0 από τον Εθνικό Σοχού. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με τον Παβλιάκη στο 60’, η ομάδα της Δράμας πίεσε για την ισοφάριση, όμως ο Ταχματζίδης, στις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, έκανε το τελικό 2-0.

Η ομάδα της Δράμας δεν μπόρεσε να εκμεταλλευτεί το «στραβοπάτημα» του Αγροτικού Αστέρα και έμεινε ακόμα πιο πίσω στη διεκδίκηση του πρωταθλήματος.